Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Православні священики побилися у храмі Різдва Христова у Віфлеємі

Світ навколо нас 5154 перегляди

Опубліковано - 29.12.2011 01:34 | Всі новини | Версія для друку

Православні священики побилися у храмі Різдва Христова у Віфлеємі
Православні священики побилися у храмі Різдва Христова у Віфлеємі
Кілька десятків священнослужителів вірменської і грецької церков влаштували бійку під час щорічного передріздвяного прибирання храму Різдва Христова у Віфлеємі.

Озброєні кийками поліцейські змушені були втрутитися, аби припинити масову бійку в церкві.

За переказами, храм був побудований на тому самому місці, де народився Ісус Христос. Зараз він належить трьом християнським церквам: католицькій, православній і вірменській апостольській.

Грецькі і вірменські священнослужителі готували храм до святкування Різдва, і приводом для бійки стали взаємні звинувачення у порушенні "кордону".

За традицією вважається, що право на територію всередині церкви визначається тим, хто її підмітає. Реальне розмежування всередині будівлі досить умовне, внаслідок чого між вірменськими і грецькими священнослужителями періодично виникають сварки, що переростають у масові бійки.

Цього разу молоді священнослужителі використовували у бійці палиці, щітки і швабри.

Поліції вдалося розняти забіяк.

Подібні інциденти відбувалися і у минулому, і також під час підготовки до Різдва, яке, згідно з вірменською традицією святкується 6 січня разом зі святом хрещення, тоді як кілька православних церков - у тому числі, російська і єрусалимська - відзначають свято 7 січня.

Розбіжності між конфесіями щодо права власності на частини церкви Різдва Христова у Віфлеємі продовжуються вже кілька століть і навіть призводили до міждержавних інцидентів.

Так, оголошення Наполеоном III у 1852 році храму власністю Франції, призвело до загострення російсько-французьких відносин.

Проблеми, пов’язані з правом власності, призводять, зокрема, до того, що представники різних церков з XIX століття не могли з’ясувати, як їм полагодити дах храму, що протікає. В результаті договір про лагодження даху був підписаний за посередництва палестинських властей лише нещодавно, а робота повинна розпочатися у 2012 році.

В результаті багаторічних суперечок про дах, під загрозою руйнування опинилися середньовічні мозаїки і фрески.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.