МНС і МВС будуть об’єднувати. Чи не отримаємо ми у підсумку НКВД? |
Зокрема, як повідомляє прес-служба МНС, Міністерство юстиції вже розробило проекти відповідного Указу Президента України, положення про реорганізоване МВС і Держнаглядпраці. Тепер ці документи мають пройти процедуру погодження з низкою зацікавлених міністерств і відомств. МНС також підготувало свої зауваження та пропозиції.
«Зроблено перший крок до подальшого реформування органів влади, на які покладено функцію суспільної безпеки. Відзначу, що колеги з Мін’юсту у стислий термін виконали великий теоретичний проект. Це свідчить про спільну налаштованість на те, щоб об’єднати МНС і МВС, по можливості, швидко. Однак при цьому потрібно не допустити і поспіху», - так міністр Віктор Балога прокоментував проекти нормативних актів.
За словами урядовця, мета пропозицій МНС полягає у тому, щоб реформування двох міністерств відбувалося за прикладами провідних країн Європи і новітнім практичним досвідом у цій сфері. Адже йдеться не про звичайне злиття двох органів влади, а про створення нової конфігурації державних функцій у сфері національної безпеки. Принаймні, саме такою ідеєю керувався міністр, ініціюючи рік тому об’єднання МНС і МВС.
«Дехто вважає, у тому числі й у Міністерстві надзвичайних ситуацій, що мова йде про нехитру маніпуляцію із структурою, кадрами і фінансами двох органів. Це спрощене, якщо не сказати – примітивне уявлення. У своїх пропозиціях МНС наполягає, що такий підхід не дасть очікуваного ефекту. І цьому є достатньо вагомих аргументів. Ми лише застигнемо на півдорозі між Радянським Союзом і Європою, коли нова структура ніби і матиме європейську обгортку, а за суттю лишиться «совковою». Цього ніяк не можна допустити».
Саме тому, за словами В.Балоги, МНС пропонує у реформуванні йти не від інтересів відомства, а від функцій, спрямованих на забезпечення інтересів людини і суспільства.
Нагадаємо, об’єднання МНС і МВС ініціював міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.