Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи є життя на Венері?

У світі науки 10805 переглядів

Опубліковано - 20.01.2012 13:18 | Всі новини | Версія для друку

Зображення поверхні Венери, отримане СА "Венера 13" 1 березня 1982
Зображення поверхні Венери, отримане СА "Венера 13" 1 березня 1982
На знімках, зроблених на Венері в 1980-і роки радянськими зондами, присутні об’єкти, які здатні пересуватися і, можливо, мають “властивості живих істот”.

Таку дуску висловив головний науковий співробітник Інституту космічних досліджень РАН Леонід Ксанфомаліті.

"Виявлено об'єкти помітних розмірів, від дециметра до півметра, які з'являються, змінюються або зникають. Це випадкове виникнення зображень через шум важко пояснити", - пише вчений у своїй статті.

У 1970-і та 1980-і роки дослідники здійснили цілий ряд успішних місій з дослідження Венери, під час яких були отримані перші в історії знімки її поверхні, невидимою з Землі через постійний щільний хмарний покрив в атмосфері планети.

Апарати "Венера-9" і "Венера-10" в 1975 році, а потім "Венера-13" і "Венера-14" в 1982 році отримали серію телевізійних панорам Венери з допомогою скануючих фотометричних камер оптико-механічного типу.

За словами автора статті, поштовхом до нової спроби аналізу колишніх результатів венерианських місій став "великий потік нових результатів досліджень екзопланет помірної маси, серед яких повинні зустрічатися і тіла з фізичними умовами, близькими до венерианських".

Учений нагадує, що з 1995 року було виявлено понад 500 планет біля інших зірок. Пошук планет, де можливе життя, ведеться виходячи з постулату про нормальні фізичні умови в "зоні життя", тобто тиску, температури, можливо, складу атмосфери, подібних до земних.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.