Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи є життя на Венері?

У світі науки 10717 переглядів

Опубліковано - 20.01.2012 13:18 | Всі новини | Версія для друку

Зображення поверхні Венери, отримане СА "Венера 13" 1 березня 1982
Зображення поверхні Венери, отримане СА "Венера 13" 1 березня 1982
На знімках, зроблених на Венері в 1980-і роки радянськими зондами, присутні об’єкти, які здатні пересуватися і, можливо, мають “властивості живих істот”.

Таку дуску висловив головний науковий співробітник Інституту космічних досліджень РАН Леонід Ксанфомаліті.

"Виявлено об'єкти помітних розмірів, від дециметра до півметра, які з'являються, змінюються або зникають. Це випадкове виникнення зображень через шум важко пояснити", - пише вчений у своїй статті.

У 1970-і та 1980-і роки дослідники здійснили цілий ряд успішних місій з дослідження Венери, під час яких були отримані перші в історії знімки її поверхні, невидимою з Землі через постійний щільний хмарний покрив в атмосфері планети.

Апарати "Венера-9" і "Венера-10" в 1975 році, а потім "Венера-13" і "Венера-14" в 1982 році отримали серію телевізійних панорам Венери з допомогою скануючих фотометричних камер оптико-механічного типу.

За словами автора статті, поштовхом до нової спроби аналізу колишніх результатів венерианських місій став "великий потік нових результатів досліджень екзопланет помірної маси, серед яких повинні зустрічатися і тіла з фізичними умовами, близькими до венерианських".

Учений нагадує, що з 1995 року було виявлено понад 500 планет біля інших зірок. Пошук планет, де можливе життя, ведеться виходячи з постулату про нормальні фізичні умови в "зоні життя", тобто тиску, температури, можливо, складу атмосфери, подібних до земних.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.