Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Слова і справи. Коли Україна втратить газову залежність від Кремля?

Газоват 4767 переглядів

Опубліковано - 23.01.2012 11:01 | Всі новини | Версія для друку

Слова і справи. Коли Україна втратить газову залежність від Кремля?
Слова і справи. Коли Україна втратить газову залежність від Кремля?
Україна планує розпочати переговори з провідними країнами-постачальниками газу, щоб диверсифікувати поставки “Газпрому”.

Про це заявила секретар РНБО Раїса Богатирьова на минлому засіданні.

Україна має створити технічну можливість постачати газ з інших країн: побудувати термінал для скрапленого газу та дослідити можливості реверсного використання неповністю завантажених газогонів. Так відреагував на рішення РНБО щодо диверсифікації газопостачання президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук. "За теперішніх цін на газ Україна може легко знайти заміщення російського газу іншим газом, або іншими видами енергії", – вважає експерт.

Тодійчук схвалив намір уряду "розпочати переговори з провідними країнами з диверсифікації джерел постачань газу", який в п’ятницю, 20 січня, за підсумками засідання РНБО, оприлюднила секретар Ради національної безпеки та оборони Раїса Богатирьова.

Найбільш реалістичною експерт бачить співпрацю з газопостачання України з Азербайджаном. До узбережжя Чорного моря азербайджанський газ можна транспортувати вже наявними газогонами, нагадав Тодійчук. Але побудова інфраструктури для його скраплення та відвантаження і терміналу для його отримання в Україні, на його думку, можуть затримати початок азербайджанських газопоставок. Водночас експерт впевнений, що перші обсяги блакитного палива можна отримати вже через рік, якщо використати плавучі та мобільні системи для скрапленого газу.

Ще одним джерелом урізноманітнення джерел отримання газу Тодійчук назвав європейський спотовий ринок, "на якому газ дешевший за російський". Для його транспортування експерт радить використати газогони, що вивільнюються внаслідок зменшення обсягів прокачування газу традиційним напрямком – зі сходу на захід. "Коридори, що з'єднують Росію з європейським ринком, є багатотрубними і деякі з них можна було би використати для прокачування газу у зворотньому напрямку",– сказав Тодійчук.

Найкращий мотиватор

На його думку, створення Україною можливостей для отримання газу з інших ринків "буде найкращим мотиватором поступок для Москви у нинішній війні ультиматумів на газових переговорах з Росією". Експерт застеріг, що чекати таких поступок до завершення російських президентських виборів не варто, оскільки "російська влада тривалий час нацьковувала населення своєї держави на Україну і тепер має зважати на недружнє ставлення до нас російського виборця".

А нинішня влада України, як вважає експерт, приречена опиратися здачі української газотранспортної системи, оскільки інакше "через монопольні газопоставки Росія перебере на себе контроль над економікою України, а влада в Києві стане нікому не потрібною в нових геополітичних іграх".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.