Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Задорогий Євро-2012 – недбалість чи хабарництво?

Скандал 4711 переглядів

Опубліковано - 26.01.2012 12:45 | Всі новини | Версія для друку

Задорогий Євро-2012 – недбалість чи хабарництво?
Задорогий Євро-2012 – недбалість чи хабарництво?
На адресу відповідальних за організацію Євро-2012 в Україні дедалі гучніше лунають закиди в хабарництві. Інакше таку невідповідність початкового кошторису з реальними витратами пояснити не можна, вважають критики.

Підготовка до проведення європейської футбольної першості коштуватиме дещо більше трьох мільярдів євро - такі цифри лунали після того, як Україна дістала право на проведення Євро-2012. Нині, як пише німецьке інформаційне агентство dpa, не виключають, що це спортивне свято обійдеться українцям в 11,5 мільярдів євро. Шість мільярдів з цієї суми має лягти на плечі держави. Можна собі уявити, що з огляду на таку ситуацію настрій в українських платників податків зовсім не святковий.

Критики угледіли в такій ситуації ознаки корупції та нецільового використання грошей. Громадська кампанія «Євро-патруль» провела моніторинг. Лідер цієї ініціативи В'ячеслав Коновалов в інтерв'ю Deutsche Welle повідомив, що «вартість всіх об'єктів спортивної та транспортної інфраструктури від початку їхнього спорудження 2008 року до теперішнього часу збільшилась у рази.

Злет коштів триває

Найбільш кричущим фактом Коновалов вважає ситуацію зі львівським летовищем. «2008-го року його хотіли реконструювати за 170 мільйонів гривень. На сьогодні кошторис зріс до чотирьох мільярдів гривень, і це ще не кінцева сума», - сказав представник «Євро-патруля». Подібна ситуація, за його словами, спостерігається й в решті міст, що прийматимуть матчі європейського чемпіонату.

Серед прикладів нецільового використання коштів держбюджету Коновалов навів факти будівництва на харківському летовищі додаткової злітної смуги. Вона є ідентичною тій, що вже існує, і зовсім не збільшує пропускну спроможність аеропорту, зауважив Коновалов. Громадські активісти нагадують і про встановлення в харківському метрополітені на станції «Олексіївська» лавок вартістю 63 тисячі гривень кожна.

Нема кому поскаржитися

Віце-прем'єр Борис Колесніков «просто відмахується від фактів», які оприлюднює «Євро-патруль», каже Коновалов. За його словами, громадські активісти зверталися й до прокуратури, але наразилася на відмову. «Ми подавали свої звіти і до УЄФА, однак там відповіли, що їх наразі все влаштовує», - поскаржився Коновалов. Підтримку громадським активістам вдалося здобути лише від депутатів опозиційних фракцій Верховної Ради, які подали кілька депутатських запитів за результатами моніторингу. Але, як повідомив Коновалов, жодних відповідей з боку влади на запити і досі не надійшло.

Днями з різкою критикою на адресу організаторів Євро-2012 в Україні виступив український боксер і лідер політичної партії «Удар» Віталій Кличко. За інформацією ЗМІ, він висунув вимогу скликати після турніру незалежну комісію, яка перевірила б витрати, пов'язані з підготовкою до європейської футбольної першості. За словами Кличка, деякі об'єкти в Україні вийшли значно дорожчими за їхні аналоги в Німеччині та Південній Африці.

Бережіть докази

Подібна критика пролунала і від депутата від фракції НУНС Олеся Донія. У розмові з Deutsche Welle він наголосив, що насправді всі об'єкти в Україні мали б бути дешевшими, ніж у тій самій Німеччині, оскільки в Україні дешевша робоча сила. Депутат не виключив, що «підготовка до європейської першості перетворилася на фінансову аферу з розпилення бюджетних коштів». Водночас, Доній висловив «великий сумнів» у тому, що за нинішньої влади будуть розслідуванні випадки корупції під час підготовки до європейської першості. На думку Донія, виявлені «ЄВРО-патрулем» факти слід зберігати, оскільки вони матимуть слідчу й судову перспективу після зміни влади в країні.

Згідно з корупційним індексом міжнародної неурдової організації Transparency International, Україна посідає нині 152 місце із загалом 183 країн. За рівнем хабарництва вона випереджає навіть Того та Уганду.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.