Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Інтернет-майдани можуть стати технолгією політиканів

Політика 5992 перегляди

Опубліковано - 3.02.2012 17:24 | Всі новини | Версія для друку

Інтернет-майдани можуть стати технолгією політиканів
Інтернет-майдани можуть стати технолгією політиканів
Інтернет-противники влади, що радіють невеликій перемозі через відновлення роботи фалообмінника Ex.ua, повинні розуміти, що повністю здолати владу в інтернеті неможливо.

Про це у коментарі Тижню відзначив політолог Володимир Фесенко.

На думку політолога, таку форму протесту використовуватимуть і надалі, можливо навіть як політичну технологію.

«Під час цієї ситуації у професійному середовищі я чув, що така практика застосовується не вперше, озвучували навіть розцінки таких атак - від $300 до $1000 за день. Однак, зараз стихійність і масовість, а головне – результат, створили враження досить ефективної інтернет-технології, яку будуть використовувати», – відзначає Фесенко.

Однак, додає експерт, слід розуміти, що справа не лише у захисті веб-ресурсу Ex.ua.

«В даному ж випадку поєдналися емоції незадоволення владою, бажання якось помститися їй. А це був лише привід, який фактично спричинив ланцюгову реакцію, і достатньо потужну, в інтернеті. Однак, ті, хто зараз дуже задоволений цією перемогою в мережі, повинні розуміти просту річ – лише в інтернеті владу не переможеш. Як свідчить досвід всіх країн світу, її перемагають лише політично, а не такими кавалерійськими атаками в мережі. А отже, я вважаю, що для інтернет-противників влади це лише тимчасовий успіх. Вони повинні розуміти, що це не єдиний і далеко не головний фронт боротьби проти влади», – пояснив Фесенко.

Водночас, зауважує політолог, влада недооцінила ефективність такої новітньої технології протесту.

«У владі недооцінили ефективність новітніх інформаційних технологій і взагалі ефективність хай стихійної, але достатньо скоординованої та масової атаки своїх інтернет-супротивників. А отже, влада, думаю, зробить висновки з цього. Вона готуватиметься і шукатиме форми ефективної оборони, щоб до виборів захистити сайти державних інституцій. Адже її інтернет-супротивники креативно сильніші, і їй це варто пам’ятати», – відзначив політолог.

На думку Фесенка, масова хакерська атака на державні сайти була несподіваною для влади. Проте вуличного протистояння вона боїться більше.

«Вулиці, я думаю, вона (влада - ред. ) боїться більше, тому що прямий вуличний протест для неї має найбільшу небезпеку. У всьому світі доведено, що тільки масові акції є головною прямою загрозою для влади. А ця ситуація, несподіванки та нерозуміння цієї сфери створюють негативні емоції у багатьох представників влади. Для них, я думаю, це стало дуже неочікуваним відкриттям, що по них можуть «бити» там, де вони не очікували, і що там вони можуть отримати серйозну поразку. Наскільки я розумію, влада ще не знає, як діяти у відповідь. Адже її класичний інструментарій – відкриття карної справи – не тільки не працює, а й створює зворотній ефект», – зазначає Фесенко.

Навіть у випадку технічної можливості з’ясувати можливих учасників хакерських атак відкриття кримінальних справ щодо них, на думку політолога, спричинить повторення схожої ситуації, як з Ex.ua, але в ще більших масштабах.

«Це ризик нарватися на нову більш потужну інформаційну атаку. Це було б повторенням цієї помилки з Ех.ua тільки в більших масштабах», – прогнозує політолог.

Як відомо, 31 січня файлообмінник Eх.ua було закрито правоохоронними органами. Після цього користувачі інтернету почали DDoS-атаки на сайт МВС, а також на сайти інших органів влади, в тому числі і сайт президента, що призвело до повного або часткового блокування роботи сайтів.

У міліції заперечили надходження заяв від органів державної влади або політичних партій щодо хакерських атак на їхні сайти.

Файлообмінник Ex.ua у ніч на 3 лютого частково відновив свою роботу.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.