Пани готують роздачу милостині: тарифи на газ і тепло відчутно зростуть |
Про це розповів міністр фінансів Валерій Хорошковський в інтерв’ю газеті "Комерсант-Україна".
Він зазначив, що позиція Міжнародного валютного фонду щодо підвищення тарифів на газ і тепло на останніх переговорах у Вашингтоні "була досить жорсткою, і це стало тим каменем спотикання, який нам поки не вдалося подолати".
"З економічної точки зору це абсолютно правильний підхід: тарифи мають бути економічно обґрунтованими, і дотування за допомогою ціни є найбільш безглуздим і неефективним", - сказав Хорошковський.
"Тому й висувається пропозиція якомога швидше реалізовувати заходи для виправлення ситуації. Але тут немає прямої залежності: підвищили тарифи – і життя налагодилося. Ні, потрібен комплексний підхід: з одного боку, адекватні компенсаторні механізми, з іншого боку – енергозбереження. А якщо ні, то неплатежі забезпечені",- додав він.
Голова Мінфіну повідомив, що компенсатори необов’язково будуть у вигляді підвищень соціальних гарантій, а "йдеться про монетизацію пільг і перехід на адресну дотацію".
"Ми сьогодні розглядаємо можливість проведення в Україні експерименту в цьому напрямку на базі певного регіону чи міста, у якому спробуємо побудувати модель адресної дотації й показати її результати – успіхи або проблеми. Тільки після цього можна підвищувати тарифи", - сказав він.
"Я думаю, це було б позитивно сприйнято як із боку інвесторів, так і з боку МВФ", - додав Хорошковський.
На запитання, чи погоджується він із підвищенням тарифів заради зниження навантаження на бюджет чи готовий чекати завершення парламентських виборів, Хорошковський відповів:
"Я, як міністр фінансів, повинен ураховувати всі можливі наслідки, і це ніяк не пов’язано з виборами. Це пов’язано, насамперед, із можливістю населення платити".
На припущення, що до виборів підвищення не буде, міністр відрізав: "Я не мислю політичними категоріями, тільки економічними".
Від “Аратти”: НАК "Нафтогаз" можна цілком вносити у каталог найзагадковіших явищ природи.
Судіть самі: всі приватні засновники фірм, які працювали на ринку газу в Україні - стали мільйонерами й міліардерами. І тільки один засновник, який утворив НАК "Нафтогаз" - українска держава - виявилася в глибоких мінусах, тобто працює собі на збиток. При тому, парламент, який має захищати інтереси виборців-платників податків, широким жестом списує мільярдні боги за спожитий газ приватних компаній, якими володіють далеко не банкрути. Списує за рахунок коштів інших громадян-платників податків.
З іношого боку, громадяни, які споживають газ і тепло - у переважній дісципліновано платять по космічних тарифах. Проте, у підсумку - гроші десь зникають. Як і дешевий газ українського видобутку. Як у типові аномальній зоні.
Отже, на нашу думку, український феномен НАК "Гафтогазу" потребує ретельного вивчення не на рівні МВФ, а світовою наукою, як явище, яке українська наука пояснити поки не спроможна.
.