Спецпідрозділ МВС Грузії звільнив в окупованій Абхазії грузинського священика |
Грузинський священик кафедрального собору Самеба (Святої Трійці) монах отець Іона, який утримувався на території Абхазії протягом більше двох тижнів, звільнений з полону в результаті заходів МВС Грузії, повідомив глава аналітичного департаменту МВС Шота Утіашвілі на спеціальному брифінгу в суботу 11 лютого, повідомляють «Новини Грузії».
В кінці січня отець Іона (Мамука Майсурадзе) відправився в паломництво до грузинських святинь в окуповану Абхазію.
Як повідомляли грузинські телекомпанії, священослужитель мав наміри вивчити стан грузинських церков, що знаходяться в Абхазії, але незабаром зник без вісті. Пізніше з’явилася інформація, що священик викрадений і за його звільнення вимагають 100 тисяч доларів. За іншою інформацією, він був заарештований абхазькими спецслужбами. В Абхазії ці звинувачення заперечували, стверджуючи, що отця Іона викрали невідомі кримінальні угрупованням, хоча очільник абхазької церкви Віссаріон Апліа 30 січня заявив, що отець Іона був заарештований через проблеми з документами.
Грузинська сторона ставила питання про звільнення священика на переговорах в Галі 31 січня в рамках «Механізму превенції інцидентів і реагування на них».
Як розповіли в МВС Грузії, чернець був звільнений у результаті спецоперації департаменту конституційної безпеки, причому, її провели на території Абхазії.
Іона доставили спочатку в прикордонний населений пункт Зугдіді, а потім у Тбілісі, де він зустрівся з президентом Михайлом Саакашвілі.
«Викрадачі отримали по заслузі, а Грузія всіма силами буде захищати своїх громадян» — заявив Саакашвілі. Слова Президента повторив міністр внутрішніх справ, за словами Вано Мерабішвілі, грузинська поліція «буде захищати громадян не тільки на підконтрольній нам сьогодні території, а й на усій території Грузії».
Примітно, що спецоперація грузинських спецслужб в Абхазії — вже друга за кілька місяців. У минулому році в Абхазії був затриманий і доставлений в Тбілісі уродженець Гальського району республіки Мераб Колбая.
Грузинські ЗМІ останнім часом також часто повідомляли про критичний стан грузинських церков і храмів в Абхазії, і спроби місцевої влади де-факто стерти всі ознаки їх грузинської приналежності й підпорядкувати їх Московському патріархату.