Німецькі вчені вже вміють лікувати органи окремо від організму людини |
Такий пристрій може не тільки довгий час підтримувати життєздатність трансплантатів, а й лікувати їх.
Така ідея німцям прийшла у голову під час роботи над тим, як модернізувати нині існуючі пристосування для перевезення трансплантатів.
Зазвичай їх транспортують у спеціальних контейнерах з льодом, необхідним для того, щоб за допомогою охолодження сповільнювати в донорських органах обмін речовин. Таким чином в них підтримується життя.
Недолік цієї системи полягає в тому, що трансплантати можуть перебувати в "анабіозі" не більше п’яти-семи годин.
Цього терміну часто не вистачає, якщо донор і реципієнт знаходяться на відстані в кілька тисяч кілометрів один від одного.
При створенні нового пристрою для перевезення трансплантатів німецькі вчені вирішили не поліпшувати механізм заморозки, а зробити все з точністю навпаки.
Їх винахід підтримує в органах температуру людського тіла, а заразом і "стежить" за його станом.
Так, пристрій здатний забезпечувати кров’ю або її замінником серце чи печінку, а також вентилювати легені. І все це відбувається дорогою від однієї людини до іншої.
При цьому трансплантати можуть перебувати в дорозі майже вдвічі більше, ніж за колишньої системи заморозки.
Крім того, за допомогою цього винаходу можна автономно піддавати внутрішні органи людини променевій терапії під час боротьбі з операбельними раковими пухлинами.
Вченим вже вдалося успішно вилікувати рак легені, попередньо вилучивши її з тіла хворого.
Зараз апарат Organ Care System активно тестується на свинях. За словами німецьких лікарів, не виключено, що до кінця року пристрій випробують на людині.