Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Очі не брешуть: вчені порахували типовий час оцінки сайту

Технології 7958 переглядів

Опубліковано - 21.02.2012 03:03 | Всі новини | Версія для друку

Очі не брешуть: вчені порахували типовий час оцінки сайту
Очі не брешуть: вчені порахували типовий час оцінки сайту
Для того, щоб отримати перше уявлення про сайт, достатньо 20 секунд.

Про це йдеться в повідомленні про дослідження на сайті Науково-Технологічного Університету Міссурі, зазначає Lenta.ru.

Для участі в експерименті було відібрано 20 добровольців із числа студентів. Їм показали 25 сайтів і попросили їх оцінити. Всі сайти належали юридичним факультетам американських університетів. Таким чином організатори постаралися позбавити випробовуваних від спокуси порівняти їх зі сторінками аналогічного підрозділу власного навчального закладу (у Науково-Технологічному Університеті Міссурі юридичного факультету немає). Щоб уникнути впливу інших побічних чинників, сайти демонструвалися у вигляді скріншотів. Обмеження у часі не ставилися. Рухи очей піддослідних фіксувала інфрачервона камера.

На оцінку сайту в середньому йшло 20 секунд, з яких по 180 мілісекунди витрачалося на вивчення окремих сегментів сайту і ще 2,6 секунди займало фокусування на тій частині сторінки, яка привернула найбільшу увагу. Чим довше учасник експерименту залишався на сайті, тим більше прихильною була його оцінка.

Також з’ясувалося, що в першу чергу учасники експерименту звертали увагу на сім ділянок сайту (в порядку убування часу, витраченого на їх огляд): логотип, головне навігаційне меню, рядок пошуку, посилання на акаунти в соціальних мережах, заголовні зображення, текстове наповнення сайту, нижня частина сторінки.

"Відомо, що перші враження дуже важливі. Все більше людей використовує Інтернет для пошуку інформації, і перші враження користувача про веб-сайт можуть визначити, яка думка про цю організацію у нього сформується - прихильна чи ні", - сказала одна з авторів дослідження доктор Гон Шен (Hong Sheng), експерт в галузі взаємодії людини і комп’ютера.

Як випливає з резюме дипломної роботи Сірджани Дахал, співавтора Гон Шен, застосовувати результати своїх праць вчені пропонують в вебдизайнs. Технологія відстежування рухів очей не перший рік використовується в цій сфері. Так, в 2009 році для оптимізації свого пошукача її застосувала компанія Google, приблизно тоді ж за допомогою eye-tracking був складений перелік правил по оформленню новинних сайтів, роком раніше була розроблена методика, що дозволяє інвалідам грати в комп’ютерні ігри за допомогою погляду. Відомо також, що цю технологію використовує для управління синтезатором мови прикутий до інвалідного крісла британський учений Стівен Хокінг.
Технологія відстежування рухів очей інфрачервоною камерою у вебдизайні застосовується не перший рік
Технологія відстежування рухів очей інфрачервоною камерою у вебдизайні застосовується не перший рік

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.