Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марсі досі відбуваються землетруси

У світі науки 5814 переглядів

Опубліковано - 21.02.2012 16:10 | Всі новини | Версія для друку

На Марсі досі відбуваються землетруси
На Марсі досі відбуваються землетруси
Вчені виявили на знімках поверхні Марса, зроблених з борту станції MRO (Mars Reconnaissance Orbiter), сліди нещодавніх землетрусів.

За допомогою камери високої роздільної здатності HiRISE Джералд Робертс з Лондонського університету досліджував валуни розміром від двох до 20 метрів вздовж системи розломів Борозни Цербера, яка перетинає відносно молоду - віком кілька мільйонів років - лавові рівнину.

Деякі з цих валунів скотилися зі скель, залишивши за собою характерні сліди в зернистому ґрунті.

Вивчення цих слідів, а також характеру зсувів, які викликали їх падіння, показало, що вони впали через сейсмічну активність, а не через інші причини - наприклад, танення льоду.

При цьому розмір і число валунів, що падали, росло при русі до центру кола радіусом близько 100 кілометрів з центром в системі розломів Цербера.

"Це підтримує гіпотезу, що валуни були зрушені струсом ґрунту, і його сила знижується в міру віддалення від епіцентру "марсотрясіння ", - розповів Робертс.

Оскільки зона валунів мала розмір близько 200 кілометрів у довжину, вчені вважають, що магнітуда землетрусу становила близько семи одиниць.

Сліди, залишені валунами, свідчать, що "марсотрясіння" відбулося порівняно недавно, оскільки вітер швидко б знищив їх.

Рівень вітрової ерозії на Марсі досить високий: сліди, залишені американськими марсоходами, були занесені пилом за кілька років.

Можливо, роблять висновок вчені, такі потужні землетруси можуть відбуватися на Марсі і зараз.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.