Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Якщо на вулиці вийдуть хоча б 5% українців - владі буде непереливки

Політика 6204 перегляди

Опубліковано - 22.02.2012 16:23 | Всі новини | Версія для друку

Якщо на вулиці вийдуть хоча б 5% українців - владі буде непереливки
Якщо на вулиці вийдуть хоча б 5% українців - владі буде непереливки
Україні не загрожує «лівійський сценарій». Між високим рівнем протестних настроїв і реальними масовими протестами дуже велика дистанція.

Про це в коментарі Тижню заявила науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

За словами Ірини Бекешкіної, Україні не загрожує «лівійський сценарій», про який з парламентської трибуни заявив лідер фракції НУНС Микола Мартиненко. «До чого тут «лівійський сценарій»? Звичайно, на замовлення Партії регіонів весь час проводяться різні опитування, в тому числі про «протестний градус» в Україні», - сказала експерт, коментуючи заяву Мартиненка щодо таємності опитувань, які замовляє влада.

За словами соціолога, протестний рівень в Україні завжди був на високому рівні. Однак, між ним і і реальними протестами «дуже велика дистанція».

«Найвищий протестний рівень, судячи з опитувань Інституту соціології, спостерігався у 98-му-99-му роках, коли людям масово не виплачували зарплату. Чи були якісь масові виступи? Ніяких. Перед Помаранчевою революцією у 2004 році цей рівень був відносно нижчими, ніж у попередні роки. А знову стрибнув угору в 2005-му році, коли ніяких виступів теж не було», - зазначила експерт.

Експерт зазначила, що самих соціологічних даних не достатнього для того, щоб сказати, чи будуть протести, чи ні. Для цього потрібен чималий чинник, щоб протестні настрої втілилися у реальний протест, безпосередній привід для того, щоб люди зібралися і вийшли. За її словами, у згадуваній Лівії безпосереднім приводом було самоспалення торговця. У 2004-му році в Україні таким приводом була фальсифікація виборів, оскільки люди на дільницях наочно бачили, якою була кампанія.

«Тобто повинна бути крапля, яка переповнює. Коли вийшли на вулиці підприємці – приводом був Податковий кодекс, коли вийшли чорнобильці і афганці – було скасування пільг», - додала вона.

Окрім того, за її словами, для появи протестів повинні бути лідери, яким довіряють люди, і які здатні їх організувати. Громадяни мають розуміти результат протестів.

«Ніхто не може спрогнозувати, який має бути протестний градус у суспільстві, щоб люди вийшли. Можуть вийти при 18%, і не вийти при 30%. Соціологія тут невирішальна. Це необхідна умова, але недостатня. Може бути 10%, чи 5%, які вийдуть, мало не здасться», - сказала Бекешкіна.

Як повідомлялося раніше, голова фракції НУНС Микола Мартиненко заявив, що влада налякана можливістю реалізації в Україні лівійського сценарію.

Нагадаємо, за даними соціологічного дослідження, проведеного КМІС, Україна досягла найвищого рівня протестних настроїв за роки Незалежності. У грудні 2011 років 52 % опитаних Центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова заявили, що у разі погіршення умов життя готові вийти на вулицю з протестом.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.