Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Москві провели мітинг пам’яті вбитих журналістів

Світ навколо нас 6877 переглядів

Опубліковано - 17.12.2006 23:37 | Всі новини | Версія для друку

У Москві провели мітинг пам’яті вбитих журналістів
У Москві провели мітинг пам’яті вбитих журналістів
У центрі Москви сьогодні відбувся мітинг пам’яті журналістів, вбитих за останні 13 років. Його організатори провели ще й ходу, незважаючи на те, що раніше її заборонила столична влада.

Усього в акції взяли участь близько 400 осіб.

Акція була проведена за ініціативою журналіста "Нової газети" Вікторії Івльовой, ведучої радіостанції "Маяк" Світлани Свістунової й інших.

Світлана Свістунова розповіла, що думка провести таку акцію з'явилася після питання дитини: "Мама, а тебе теж уб'ють?"

Ведуча "Маяка" додала також, що "заборона урядом Москви "Маршу пам'яті" викликала подив і залишиться на совісті влади".

Мітинг, що продовжувався близько години, закінчився хвилиною мовчання. Мітинг закінчився, проте багато учасників певний час не розходилися. Міліції на мітингу було приблизно стільки ж, скільки і учасників акції. Новопушкінський сквер було оточено.

Учасники акції тримали в руках фотографії Ганни Політковської та Юрія Щекочіхіна. Серед учасників ходи - лідер "Яблука" Григорій Явлінський, депутат Мосміськдуми Сергій Мітрохін та інші.
Мітинг пройшов без промов і гасел - мітингуючі просто згадали своїх близьких і колег... Було поіменно зачитано список з 211 прізвищ журналістів, убитих у Росії з 1993 року. Останньою в списку була Ганна Політковська.

У доповідях міжнародних організацій Росія регулярно виявляється серед країн, гірших для діяльності журналістів.

Міжнародний комітет захисту журналістів, "Репортери без кордонів", Американський правозахисний "Комітет захисту журналістів" - усі вони неодноразово вказували на те, що при президенті Путіні робота незалежних засобів масової інформації значно ускладнена, а журналісти, котрі пишуть і говорять речі, неприємні для уряду, потрапляють у немилість, іноді навіть ризикують власним життям.

У свою чергу Володимир Путін неодноразово підкреслював, що незалежна преса в Росії дійсно існує, вказуючи при цьому на величезну кількість ЗМІ, які, за його словами, Кремль - навіть при бажанні - не зміг би контролювати.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.