Аратта - На головну

7 січня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Комісія про Президентові України радить повернути КПК на доопрацювання

Влада 3717 переглядів

Опубліковано - 6.03.2012 18:26 | Всі новини | Версія для друку

Комісія про Президентові України радить повернути КПК на доопрацювання
Комісія про Президентові України радить повернути КПК на доопрацювання
Комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при Президентові України вважає, що прийнятий Радою у першому читанні Кримінально-процесуальний кодекс потребує суттєвого доопрацювання.

Про це йшлося сьогодні на засіданні комісії.

Члени комісії у своїх висновках зазначають, що у кодексі є чимало порушень. Зокрема, новий КПК надає слідчому прокурорські повноваження, а збереження слідчих підрозділів в органах державної безпеки є ознакою поліцейської держави, що не відповідає рекомендаціям Парламентської асамблеї Ради Європи. Крім цього, комісія зазначила, що потрібно змінити норму КПК, що визначає період утримання затриманого без вироку суду 72 години. Для цього, на їх думку, вистачає і доби.

Комісія вважає, що КПК також містить норми, котрі порушують право на свободу та особисту недоторканість, а також наполягає на недопустимості використовувати докази, отримані незаконним шляхом.

«Комісія вважає, що проект у запропонованому вигляді потребує істотного доопрацювання, оскільки не відповідає вимогам Конституції України, положенням Європейської конвенції з прав людини, вимогам низки резолюцій та рекомендацій ПАРЄ стосовно інститутів, що забезпечують верховенство права та стосовно обов’язків та зобов’язань України перед Радою Європи», – йдеться у висновках комісії.

Висновок з рекомендаціями комісія направила президенту та депутатам Верховної Ради.

Раніше повідомлялося, що до нової редакції Кримінально-процесуального кодексу внесли понад 3 тис поправок.

Нагадаємо, президентський проект КПК був прийнятий Радою в першому читанні 9 лютого.

Робота над документом велася півтора року і проходила під керівництвом радника президента-керівника головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрія Портнова. Документ повністю змінює існуючу модель кримінальної юстиції - прокурор фактично стає керівником слідства і відповідає за весь процес: від початку розслідування до винесення вироку в суді. Серед іншого проект нового КПК передбачає можливість розгляду кримінальних справ судом присяжних.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.