Актуально
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
Погода в Україні:
|
|
У Києві ушанували пам`ять українського письменника та поета Олеся Бердника
Суспільне життя Регіон: м.Київ 14143 перегляди
Опубліковано - 18.12.2006 01:18 | Всі новини | Версія для друку
|
Сцена з постановки “Тартар” у виконанні акторів Житомирського обласного музично-драматичного театру ім. І. Кочерги. | Ювілей та прем’єру одночасно відзначили у Київському драматичному театрі імені Івана Франка. Тут ушанували 80-річчя українського письменника та поета Олеся Бердника.Молоді житомирські актори вперше зіграли експериментальну театральну постановку п’єси "Тартар" письменника, повідомляє ICTV.
Філософ, письменник та поет, громадський діяч. Олесь Бердник, якому нещодавно виповнилося б 80 років, був культовою постаттю у жанрі фантастичної літератури. Він залишив по собі великий літературний спадок. Але Бердника пам’ятатимуть насамперед як засновника Української духовної республіки.
Валентина Бердник, удова:
"УДР - це мрія про нове суспільство, абсолютно нові стосунки між державами, континентами, між людьми в родинах, і ці засади розробив Олесь Павлович і подарував Україні, і всьому людству".
Перша спроба постановки на професійній сцені непростої філософської п’єси “Тартар”, котру Олесь Бердник написав у в’язниці КДБ 79-го року. Донька письменника, Громовиця, твердить, батькова творчість на часі у ХХІ столітті.
Громовиця Бердник, дочка:
"Ця п'єса дуже актуальна не тільки в плані політичному чи соціальному, а перш за все, що настав час пробудження людської свідомості, коли людина повинна народитися заново".
Петро Авраменко, режисер:
"Складно, по-перше, це перша постановка по Берднику, ніхто не ставив, сама драматургія філософська і складна, працювала одна молодь, із захопленням працювали".
Всесвіт Олеся Бердника – це його футуристичні романи, що вийшли у ювілейному виданні, і філософська спадщина, яку оберігає родина та послідовники Української духовної республіки. Однак більшість співвітчизників її для себе ще не відкрили.
Олесь Бердник: Біографія
|
Пам’ятник Олесю Берднику на території комплексу зеленого туризму «Звенигород» поблизу м.Ржищів |
1926 р., 27 листопада - Народився Олесь (Олександр) Бердник в с. Вавилово Херсонської (нині - Миколаївська) області. Батько - потомствений коваль, мати - вишивальниця.
1930 р. - Сім'я Бердників переїхала до Київської області, в родове село Кийлів Бориспільського району. Там же сім'я пережила Голодомор 1932-33 рр.
1944 р. - Олесь добровольцем йде на фронт. Участь у Другій світовій війні.
Квітень 1945 р. - Демобілізований через поранення.
1947-49 рр. - Навчання у театральній студії при театрі ім. Івана Франка (м. Київ). Робота в театрі.
1949 рр. - Арешт. Засуджений за ст. № 58 КК СРСР. Відбував покарання в таборах Печори та Казахстану. (Див. детальніше).
1956 рр. - Амністія.
1957 р. - Вийшла перша книга Олеся Бердника, збірка повістей "Поза часом і простором".
1958 р. - Олесь Бердник став членом Спілки письменників СРСР.
1958-1971 рр. - Літературна діяльність.
1971 р. - Вийшов друком культовий роман "Зоряний Корсар" (за даними канадських дослідників, на сьогодні роман вийшов у 26 країнах світу).
1973 р. - Олесь Бердник виключений із СП. Переслідування з боку КДБ.
1974 р. - Опальний письменник розробляє ідею Духовних Націй, працює над проектом "Альтернативна Еволюція" (матеріали по "АЕ" були відіслані в ООН и зареєстровані там, як робочі документи).
1976 р. - Олесь Бердник, спільно з письменником Миколою Руденком та правозахисницею Оксаною Мешко створюють Українську Гельсінську групу.
1979 р., 6 березня - Олесь Бердник заарештований та засуджений за ст. 62/2 КК СРСР за звинуваченням: "Участь в УГГ; антирадянська діяльність та пропаганда". Був засуджений до 6 років ув'язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання. В січні наступного року відправлений по етапу в табір суворого режиму № 36 (пос. Кучино Пермськой обл.).
1984 р. - Звільнення за амністією.
1987 р. - Вийшов друком роман "Вогнесміх", написаний в ув'язненні. Того ж року Олеся Бердника повторно прийняли до СП СРСР.
1986-1996 рр. - Літературна діяльність.
1989 р. - Олесь Бердник створює громадську організацію "Українська Духовна Республіка" (діяльність організації спрямована на реалізацію ідеї Духовних Націй).
1989-1993 рр. - Творчі поїздки в США, Канаду, Індію, Тибет. Зустрічі з Ричардом Бахом, Святославом Реріхом, тибетськими ламами.
1990-96 рр. - Громадська діяльність Олеся Бердника.
1994-95 рр. - Олесь Бердник у Київському Планетарії читає курс лекцій "Астероїд Свободи" (Погляд письменника-фантаста на космогонію Всесвіту).
1996 р., 1 грудня - Ювілейний вечір в київському "Українському домі", присвячений 70-літтю з дня народження та 40-річчю літературної діяльності. Це була остання публічна зустріч Олеся Бердника з читачами.
З березня 1997 р. Олесь Бердник, у зв'язку зі станом здоров'я, літературною та громадською діяльністю не займався. Останньою його книгою став роман "Камертон Дажбога" - продовження роману "Зоряний Корсар".
2003 р., 18 березня - Олесь Бердник пішов з життя. Похований у с. Гребені Київської обл., на території своєї дачі.
До теми:
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
- Євромайдан готується до новорічного рекорду
[31.12.2013 14:21] Сьогодні на майдані Незалежності в Києві відбудеться спроба встановлення світового рекорду. - Історія для кожного
[22.10.2013 02:13] Історія України – у книгах, картинах художників, музичних творах, а тепер ще і в інтернет-форматі. В Україніі презентували унікальний проект, новітній і за формою, і за змістом. - За роки Незалежності з мапи України зникло 641 село
[9.04.2013 17:16] З 1991 року з мапи України зник 641 сільський населений пункт, зокрема 40 селищ і 601 село. - Як кияни рятували місто від природної стихії
[25.03.2013 21:53] Нині у Києві чи не найпопулярнішим інтернет-ресурсом став сайт «Допомога Києву», який виконує роль громадського антикризового центру та оперативної служби оповіщення. - Укарїнська марка визнана однією з найкращих на міжнародному конкурсі
[18.01.2013 04:41] Марка «Український двір» 2011 року випуску перемогла в номінації «Найкращий друк» у 11-му щорічному китайському конкурсі-опитуванні на найкрасивішу зарубіжну марку. - Спадщина СРСР - побутове хамство стало візитною карткою українського суспільства
[20.07.2012 12:22] Українці готові з’їсти один одного за найменших підстав, зазначає у свіжому випуску журнал Корреспондент. Журналісти пишуть, що суспільство руйнує агресія - породження бідності, радянської культури і невпевненості в завтрашньому дні. - Сучасні алхіміки просять Януковича заснувати ще одне свято - День подяки Богу
[31.05.2012 15:11] Вчені Академій Наук України звернулися до керівництва країни і священнослужителів християнських Церков з пропозицією призначити загальнонаціональне свято - День подяки Богу. - «Справжніх буйних мало - ось і немає ватажків...»
[23.04.2012 15:34] Протестні настрої в Україні не вщухають і люди готові вийти на акції протесту, однак немає лідерів, за якими вони були б готові піти. - У Донецьку, як і у Львові, люди вважають себе патріотами
[9.02.2012 18:30] Більшість жителів трьох міст України Львова, Донецька та Кіровограда вважають себе патріотами України. - Хто обманув Президента?
[2.11.2011 19:36] Відкрита заява Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація власників зброї”.
|
|
Більше тем:
Останні новини:
Популярні статті:
|