Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Планета Земля реагує на невігластво шкідників-людей?

Довкілля 9325 переглядів

Опубліковано - 7.03.2012 13:44 | Всі новини | Версія для друку

Планета Земля реагує на невігластво шкідників-людей?
Планета Земля реагує на невігластво шкідників-людей?
Згідно з результатами наукових досліджень, за останні десять років середня висота хмарності на нашій планеті дещо знизилася – приблизно на 1 відсоток, що складає 30-40 метрів.

Дослідники з Оклендського Університету Нової Зеландії проаналізували матеріали спостережень за поверхнею планети, отримані від супутника Терра – одного із супутників Національного аерокосмічного агентства – за період з березня 2000 по лютий 2010 року.

Однак не варто турбуватися, що погода за вікном стане тепер більш похмурою. У статті, розміщеній в авторитетному науковому виданні "Geophysical Research Letters", йдеться, що зниження середньої по планеті висоти хмар відбулося не за рахунок безпосереднього зниження висоти нижнього краю хмар, а за рахунок зменшення кількості хмар на дуже великих висотах.

Крім того, провідний дослідник Роджер Девіс попередив, що десятирічний період спостережень занадто короткий, щоб виявити стійку тенденцію. Однак він зазначив, що у світі хмар щось таки відбувається.

Дослідник припускає, що зниження середньої висоти хмарності дозволяє планеті більш ефективно випромінювати тепло в космічний простір. Якщо це дійсно так, то можна говорити про своєрідний "захисний механізм", за допомогою якого планета намагається боротися зі змінами клімату, нав’язаними їй людьми.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.