Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Євро-2012 під загрозою? - Європейські політики написали відкритого листа президентові УЄФА

Політика 5850 переглядів

Опубліковано - 12.03.2012 18:13 | Всі новини | Версія для друку

Європейські політики просять Платіні підняти питання Тимошенко
Європейські політики просять Платіні підняти питання Тимошенко
Європейські політики просять Мішеля Платіні вплинути на українську владу у питаннях з дотримання прав і свобод опозиції та персонально Юлії Тимошенко.

Група європейських політиків написала відкритого листа президенту УЄФА Мішелю Платіні, повідомляє Корреспондент.net.

Текст листа опубліковано на сайті Eurasian Transition Group:

"Уже менше, ніж за 100 днів, відбудеться перший матч Євро 2012. Цей чемпіонат частково відбудеться в Україні. Підписанти даного листа глибоко стурбовані поточною політичною та судовою ситуацією в цій країні. Без перебільшення, у нас склалося враження, що влада України спробує використовувати цю подію для власної піар-кампанії, тоді як опоненти президента перебувають за ґратами, а критично налаштовані ЗМІ не можуть працювати відповідно до міжнародних стандартів.

Усе гіршою стає ситуація ув’язненої колишньої прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яка є основним опонентом президента Януковича. Рішення київського суду посадити Тимошенко за ґрати на сім років за перевищення службових повноважень є однозначним сигналом. Він каже, що Януковича, насправді, абсолютно не хвилює, що про нього думає ЄС. Він також підтверджує те, що вже довгий час заявляють критики Януковича: при ньому країна зісковзує до керованої демократії і авторитарного правління.

З моменту свого приходу до влади Янукович швидко згорнув демократичні здобутки Помаранчевої революції. Він придушив незалежні ЗМІ в країні, а телебачення тепер перебуває в руках купки провладних олігархів. Опозиційні журналісти, такі як репортер Василь Климентьєв, який займався розслідуваннями, зникають. У парламенті Партія регіонів Януковича за допомогою сумнівних засобів сформувала більшість. А проти Тимошенко та інших старших членів її блоку були розпочаті політично мотивовані переслідування.

Але очевидно, що метою цієї справи було завдати шкоди Тимошенко і підірвати прозахідні сили, які борються з Януковичем. Судовий процес проти неї можна порівняти з судом над Михайлом Ходорковським, російським олігархом, який заважав Володимиру Путіну.

Тепер вона не має можливості брати участь в двох наступних виборах в Україні: парламентських у 2012-му і президентських виборах у 2015 році.

Західним парламентаріям, наприклад, членам Парламентської Асамблеї ОБСЄ, не дозволяють відвідати Тимошенко у в’язниці і перевірити її фізичний і моральний стан. Всі західні європейські уряди і парламенти чітко заявили про свою позицію: вони не будуть терпіти режим в Києві, який нехтує всіма фундаментальними європейськими та міжнародними правами людини і цивільними правами.

Хоча УЄФА - не політична організація, ми знаємо, що вплив цієї організації не обмежується футбольним стадіоном. Оскільки Євро-2012 було і залишається однією з найважливіших спортивних і соціальних подій в Європі, воно є прикладом того, як суспільство, європейські організації та спорт можуть вплинути на політичні переслідування такими режимами, як в Україні. Ви, можливо, чули, що деякі менеджери успішних європейських футбольних команд вже оголосили, що вони будуть бойкотувати українську частину Євро-2012, не поїдуть у цю країну і навіть не будуть дивитися ігри по телебаченню.

Тому ми хотіли б попросити Вас, як президента УЄФА, не заплющувати очі на те, що відбувається в Україні. Будь ласка, нагадуйте питання політичних переслідувань і несправедливості на публіці, говоріть про це з чиновниками і владою України".

Лист підписали: Елмар Брок, депутат Європейського парламенту, голова Комітету закордонних справ; Віола фон Крамон, депутат, секретар Союзу 90/Зелені із зовнішньополітичних питань Європейського Союзу, парламент Німеччини; Вальбурга Габсбург Дуглас, віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ; Міхаеля Лаубша, президент Eurasian Transition Group; Маттео Мекаччі, депутат, голова Третього комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ; Чарльз Теннок, депутат Європейського парламенту, координатор групи ЄКР в комітеті закордонних справ Європейського парламенту.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.