Янукович узаконив нові штрафи водіїв. Чи вирішить це проблему, якщо в державі процвітає корупція? |
Також, зросли штрафи за перевищення швидкості більш, як на 50 км на годину. Парламент проголосував за цей закон ще у лютому.
Киянка Юлія має водійський стаж 6 років. Підвищуй-не підвищуй штрафи, ситуація на дорогах відчутно не зміниться, каже дівчина. Адже більшість водіїв в Україні офіційно за порушення на дорогах не платить.
«Штрафи напряму сплачуються дуже рідко, бо, як ми всі знаємо, ми живемо у такій країні, де потрібно знаходити інші шляхи, або – не потрібно, але доводиться. Крім того, підвищення штрафів буде стимулювати підвищення корупції. Бо чим більше нам доводиться платити офіційно, тим більше вимагають даішники», – вважає Юлія.
Штрафи зменшать травматизм на дорогах?
Згідно з новим законом, збільшується штраф за ненадання переваги у русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та міліції, що рухаються з мигалками. Раніше розмір штрафу за такі порушення становив від 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тепер – до 40, тобто до 680 гривень.
Підвищувати штрафи необхідно, впевнений ініціатор іншого законопроекту про посилення відповідальності водіїв, депутат від Партії регіонів Володимир Олійник. Таким чином можна довести рівень виконання правил дорожнього руху до європейського, вважає він.
«Аналіз показав: щодоби у нас гине близько 12 осіб і травмується близько 100. Тому в цьому відношенні треба робити кроки, які б направлені були не на те, щоб зрозуміти водіїв, а зрозуміти тих, хто загинув чи був травмований, їхніх рідних та близьких», – зазначив у коментарі Радіо Свобода Володимир Олійник.
Закони не для «блатних»
Утім, на думку автогонщика Олексія Мочанова, штрафи підвищувати не потрібно, треба виконувати те, що є. Тобто, штрафувати всіх, а не лише водіїв стареньких «запорожців». За словами Мочанова, якраз ті, хто пише подібні закони, їх же і не виконують.
«Розумію прекрасно, що країна готується до Євро, і ті 5 мільярдів, які витратили на підготовку треба хоча б частково повернути – завдяки штрафам водіям. І показати іноземцям, що у нас таки є смуга для руху громадського транспорту. Водночас, я впевнений, що на них все одно будуть кататися «блатні пацани», у них є номери ВР, депутатські посвідчення…», – наголосив Олексій Мочанов.
Наразі у Верховній Раді зареєстрований ще один законопроект про підвищення штрафів на дорогах. У ньому прописане стягнення за перевищення швидкості на 10-20 кілометрів. У чинному законодавстві такий штраф не передбачений.