- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Сьогодні столичне метро знову примусило громадян пережити неприємні години: з 16.32 до 19.32 кияни не мали змоги потрапити з лівого на правий берег столиці.
У Києві о 19:32 був відновлений рух потягів Сирецько-Печерською лінією метрополітену, повідомляє УНІАН.
Як повідомили у прес-службі Київської міської держадміністрації, станом на зараз відкриті станції «Славутич» та «Позняки».
Станція «Осокорки» залишається сьогодні закритою, потяги проходитимуть повз станцію без зупинки.
У КП «Київський метрополітен» пояснили, що у вестибюлі станції зараз здійснюється генеральне прибирання, тому її відкриють для пасажирів вже завтра, 15 березня, о 05:37 – відповідно до встановленого режиму роботи станції.
Сьогодні о 16:42 у зв’язку із пожежею та задимленням, що виникли внаслідок короткого замикання лампи освітлювального приладу (пізніше вогонь перекинувся на пластикове оздоблення) на станції «Осокорки», було тимчасово закрито на вхід станції «Славутич», «Осокорки» і «Позняки».
Задимлення на станції «Осокорки»
Пожежа на станції метро «Осокорки» викликала паніку серед пасажирів та працівників метрополітену. Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook блогер Роман Горбик.
«З вікна було видно, як горять колії, що йдуть у протилежному напрямку, вогонь стояв як від багаття. Люди у вагоні падали навколішки і молилися.»
«Я вже бачила цю смерть в очі» - каже Олена Горбик (матір Романа). Додала, що ніякої допомоги від працівників метро не було й близько, вони самі поховалися від отруйного диму. Єдиний, за її словами, хто викликав повагу - машиніст, вдало провів потяг крізь вогонь.