Головний ЖЕКівець держави пояснив, чому ми багато платимо за тепло |
Енергетична модернізація житлових будинків дозволить скоротити на 50% споживання тепла. Однак, незважаючи на це, громадяни все одно платитимуть за нього більше, ніж зараз на 68%, повідомили у ВБ, пише "КоммерсантЪ-Украина".
В Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ зазначають, що в цих розрахунках не враховано реальний стан українських будинків. За приклад "типового житлового будинку" банк бере 9-поверховий будинок з 3 під’їздами і 108 квартирами, побудованого у 1989 році. "У нас значна частина житлового фонду побудовано набагато раніше, тому його стан набагато гірше - в середньому на енергетичну модернізацію одного будинку необхідно від 2 до 3 млн. грн. (до 300 тис. євро. - ред.)", - пояснив глава Мінрегіонбуду Анатолій Близнюк.
Міністр згоден з висновком СБ, що ефективною є одномоментна модернізація житлових будинком з підвищенням тарифів на газ до рівня собівартості. "Досвід європейських країн свідчить, що перед мешканцями стоїть вибір: або проводити модернізацію і платити за тепло $45-55, або не проводити і платити по $145", - упевнений він. - Держава має допомагати громадянам, але наші можливості обмежені. У бюджеті фінансується програма по установці загальнобудинкових лічильників, але щодо інших робіт потрібно розуміти, що бюджет в змозі оплатити або компенсацію за тарифами, або пільгові кредити на енергозбереження".
Як повідомлялося раніше, за словами віце-прем’єра Сергія Тігіпка після виборів ціни на ЖК-послуги для населення, можливо, підвищаться.
Міжнародний валютний фонд поставив перед українською владою завдання підвищити ціни на газ для населення на 30%, а потім піднімати їх кожні півроку на 20%.
Від “Аратти”: наразі ми маємо типовий приклад маніпулятивних технологій влади. Тобто, йдеться лише про ту частину проблеми, яка вигідна олігархам, власникам ТКЕ і фірмам, які заробляють на теплоізоляції будинків. Бо вже неодноразово доведено, що найбільші втрати тепла відбуваються не на рівні споживача, тобто будинку, а на теплотрасах.
Фактично споживачі платять не за спожите тепло, а за обігрів навколишнього середовища при транспортуванні тепла. Практично ці теплотраси не тільки на межі критичного зносу, а конструктивно вони не пристосовані для виконання своїх функцій з мінімальними втратами.
Саме тому, і про це "забувся" сказати Міністр, ніде у Європі не існує таких величезних тепломагістралей. Саме тому пріоритетними системами тепло-водопостачання є будинкові і індивідуальні з високим ККД.
Але, якщо Україна піде цим шляхом - зруйнується монополізм певних осіб на нав’язану послугу і ціла система відмивання громадських коштів, які виділяються з бюджетів для дотації різниці у тарифах для громадян та "економічно обгрунтованими" витратами виробника.
А це - поза інтересами уряду олігархічної влади.