Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи прогнозують втечу кількох планет із нашої галактики

У світі науки 5771 перегляд

Опубліковано - 27.03.2012 11:07 | Всі новини | Версія для друку

Астрономи прогнозують втечу кількох планет із нашої галактики
Астрономи прогнозують втечу кількох планет із нашої галактики
У центрі нашої галактики можуть виникати поодинокі планети-втікачі, що віддаляються з Чумацького Шляху на швидкості до 4,5% від швидкості світла.

Дослідники зацікавилися долею планет у подвійних зірок, як близько підійшли до надмасивної чорної діри, розташованої в центрі галактики (об’єкт Стрілець A * - SgrA *).

Попередні розрахунки виявили, що сильна гравітація чорної діри здатна розбити таку пару зірок. При цьому одна з них вийде на близьку орбіту навколо галактичного центру, а друга на високій швидкості полетить геть.

Більш того, подібні гіпершвидкісні світила вже виявлені в галактичному гало. Такою є, наприклад, зірка SDSS J090745.0 +024507, яка віддаляється по прямій від центру Чумацького Шляху з темпом 667 км / с (0,22% швидкості світла). А це вдвічі вище, ніж потрібно, щоб залишити Галактику назавжди.

Тепер фахівці з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики і Дартмутського коледжу (Dartmouth College) визначили: якщо у пари зірок були планети, то відлітають геть, Сонце здатне зберегти їх у себе, а от другий компаньйон (який залишається у чорної діри), може їх втратити.

Причому його планети в такому разі набувають величезні швидкості. Як правило, це 3000-4500 км / с, але за сприятливих умов вони можуть розігнатися й до 13 400 км/с.

"Крім субатомних частинок я не знаю, що ще може залишати нашу Галактику так швидко, як ці планети-втікачі", - говорить один з авторів дослідження Ідан Гінзбург. Результат цієї роботи буде опублікований в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Виявити подібні світи буде вкрай складно, але невеликий шанс є. Адже зуміли астрономи знайти в Чумацькому Шляху самостійні планети, правда, що отримали цю свободу в результаті іншого процесу - викиду з нестабільних молодих сонячних систем.

Додамо, що існує ще одна ситуація, в якій може бути народжений надшвидкісний об’єкт. Несиметричний вибух наднової може надати останкам (нейтронної зірки) воістину величезну швидкість.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.