Міжнародна делегація організацій зі свободи слова занепокоєна умовами роботи ЗМІ в Україні |
Про це вони заявили під час зустрічі з головою Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним, йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті правозахисної організації Freedom House.
«На рівні з тим, що члени делегації привітали ухвалення закону про доступ до публічної інформації, а також створення президентської міжвідомчої робочої групи з питань свободи ЗМІ, які, є надія, стануть ефективними і прозорими механізмами, вони також виловили стурбованість щодо низки питань», – йдеться у повідомленні.
«Це – поширення корупції та нестача прозорості, що негативно впливає на пресу, систему правосуддя та суспільство в цілому; потреба у вільному ринку, який забезпечив би процвітання по-справжньому незалежної преси; відсутність незалежності та плюралізму мовників, а також політизація новин; це – почастішання випадків безкарності, особливо щодо тих осіб, які скоюють напади на представників ЗМІ», – наголошують у Freedom House.
На зустрічі з Льовочкіним зокрема були присутні представники Всесвітньої асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA), Article 19, Freedom House, Фундації відкритого суспільства (OSF) й Української асоціації видавців періодичної преси.
«Одне з завдань уряду – сприяти формуванню такого середовища, у якому преса може розвиватися, будучи незалежною від впливу з боку урядових, політичних і економічних важелів», – наголосив президент Всесвітнього форуму редакторів Ерік Б’єраґер. Він також закликав Адміністрацію Президента взяти під контроль виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення свободи висловлювань і свободи преси.
Як ідеться в повідомленні, члени делегації «висловили розчарування тим фактом, що графік Президента Віктора Януковича не дозволив йому зустрітися з ними особисто». У відповідь Сергій Льовочкін наголосив, що глава держави «надає особливого значення діалогу» з групами, які «зацікавлені у максимально тісній співпраці».