Українські вчені створили принципво новий зарядний пристрій |
Про це пише "Сегодня".
Студенти фізико-енергетичного факультету ХНУ ім. Каразіна на чолі з викладачем кафедри теплофізики та молекулярної фізики Русланом Суховим розробили експериментальний пристрій всього за тиждень. В основі розробки - дипломна робота одного із студентів.
"У магазині ми купили елемент Пельтьє та електронні компоненти, зібрали перехідник, який перетворює слабкий сигнал з елемента Пельтьє в такий, який підходить для зарядки мобільного. Всі деталі, які ми використовували, існують вже давно, просто раніше ніхто не збирав їх разом", - розповів Сухов.
Щоб отримати заряд, необхідно розвести невелике багаття або просто запалити звичайну свічку. Зверху над джерелом закріпити теплоелектричний елемент зарядки, а для того щоб створити різницю теплових потенціалів, на металеву пластину необхідно поставити невелику ємність з водою.
"Струм від пластини надходить спочатку в перетворювач, а потім - в телефон, так йде процес зарядки. Поки внизу пластини буде гаряче, а вгорі - прохолодно - телефон буде заряджатися. Вода зверху має бути прохолодною, щоб забезпечити різницю в температурі. Вистачає води температурою 40 градусів", - пояснив Сухов.
За словами винахідників, аналогів такого пристрою немає не тільки в Україні, а й за кордоном. Унікальний зарядний пристрій важить трохи більше 100 грамів, собівартість його виробництва - близько 150 грн.
Винахід фізики вже випробували в турпоходах. "Під час дня відкритих дверей майбутні абітурієнти так захопилися, що півтори години заряджали свої телефони", - розповіли вони.