Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Жити стало легше. Севастопольська влада перейнялася проблемами російської мови

Національне питання Регіон: м.Севастополь 11372 перегляди

Опубліковано - 11.04.2012 00:40 | Всі новини | Версія для друку

Жити стало легше. Севастопольська влада перейнялася проблемами російської мови
Жити стало легше. Севастопольська влада перейнялася проблемами російської мови
Севастопольська міська рада сьогодні затвердила розроблену міською державною адміністрацією регіональну програму розвитку російської мови і російської культури на 2012-2016 роки.

За відповідне рішення проголосували 65 депутатів - переважна більшість.

Начальник Управління культури і туризму СМДА Наталія Дацюк, представляючи на засіданні сесії проект програми, повідомила, що основною її метою є підтримка розвитку і функціонування російської мови в усіх сферах міста, збереження культурно-історичної спадщини, патріотичне виховання.

За її словами, «фінансування програми становитиме не менш як 1 млн. грн». При цьому, за інформацією Н.Дацюк, 778 тис. грн планується виділити на фінансування по лінії (програма складається з 4-х розділів) культурної діяльності (розділ передбачає, зокрема, фінансування поповнення бібліотечних фондів, на що планується витратити 155 тис. грн, крім того – на придбання костюмів для трьох творчих колективів, які пропагують російську культуру). 128 тис. грн передбачається виділити на розділ «Освіта» (поповнення шкільних бібліотечних фондів і підвищення кваліфікації вчителів російської мови), 88 тис. грн - на розділ підтримки ЗМІ (йдеться про фінансування циклу телепередач, присвячених російській мові і культурі), 6 тис. грн – на сприяння розвитку інших мов.

На фінансування загальноміських свят і 9 фестивалів, які пропагують російську мову і російську культуру, планується виділити 196 тис. грн, а на театральні постановки за п’єсами російських класиків - 165 тис. грн.

Лідер фракції комуністів в міськраді Василь Пархоменко під час виступу на сесії піддав критиці деякі розділи програми. «Ми за цією програмою симфонічному оркестру даємо на підтримку певну суму. І тепер я з жахом думаю: що ж, він тільки Чайковського і Мусоргського виконуватиме? А Бетховена і Моцарта – ні? І не дай Боже, Глінка – у нього ж, говорять, українське коріння є!?», - іронічно відзначив він. Депутат додав: «Ну, яким чином музика, яка сама по собі є інтернаціональною, може фінансуватися за цією програмою?».

Пархоменко також відзначив, що «верх ідіотизму у нас вийшов з театром танцю: дорогі друзі, вони що – тепер танцюватимуть лише кадриль? А як же вальс - не будуть вже, і не дай Боже – гопак!?».

Як повідомлялося раніше, та ж влада запропонувала україномовним дітям з багатодітних сімей суперові умови - вчитися у інтернаті для розумово відсталих.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.