Аратта - На головну

23 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Криму закривають україномовні школи і класи

Національне питання Регіон: Автономна республіка Крим 8641 перегляд

Опубліковано - 11.04.2012 15:43 | Всі новини | Версія для друку

У Криму закривають україномовні школи і класи
У Криму закривають україномовні школи і класи
До Кримського півострова докотилася хвиля закриття україномовних навчальних закладів.

У Севастополі місцева влад а в рамках процесу «економії та оптимізації» закриває єдину в місті україномовну школу-інтернат №7. Міська рада днями ухвалила рішення з нового учбового року припинити там навчання, а школярів, які не захочуть переходити до російськомовних шкіл, перевести до інтернату для дітей із затримкою психічного розвитку. Схожі проблеми виникли одразу у кількох школах Бахчисарайського району, а також в деяких інших регіонах автономної республіки. Разом з тим, у Бахчисараї батьки і представники громадськості продовжують боротьбу за право дітей вчитися українською мовою.

Загальноосвітня двомовна школа №4 – єдина в Бахчисараї, де діє повноцінна українська паралель – україномовні класи з 1 по 11. Однак з наступного навчального року вона буде розірвана.

Управління освіти Бахчисарайської райдержадміністрації розпочало оптимізацію мережі навчальних закладів і в рамках цього процесу в школі було оголошено, що прийом заяв до першого українського класу не проводитиметься, а нинішні 4 та 9 класи, в яких по 18 учнів, будуть розформовані.

Керівник районного відділу освіти Михайло Сергєєв пояснив Радіо Свобода , що причина такої оптимізації – відсутність бюджетних коштів. За його словами, адміністрація вимушена йти на скорочення, а попадають під нього саме українські класи, бо вони менш укомплектовані.

За даними Михайла Сергєєва, середня кількість учнів у російськомовних класах школи №4 удвічі більша, аніж в україномовних: «Це нормально?! Хіба ми так добре живемо, що хтось має удвічі більше отримувати? В українському класі має бути 30 осіб. Буде 30 заяв – будь ласка: клас працює!», – заявив керівник Бахчисарайського районного відділу освіти Михайло Сергєєв.

На україномовну освіту в районах автономії є попит

Віра Хіхловська, мати 9-класниці Ганни, каже, що боротиметься за права своєї доньки.

«Моя дитина не те, що просто читає, вона думає українською. І тепер ось так зламати її, завдати їй психологічної травми ми просто не можемо», – наголошує Віра Хіхловська.

«Як я прийду додому і скажу своїй дитині, що ти не будеш вчитися в українському класі?»

Віру Хіхловську підтримує Зейнеп Абдураманова, мама 3 дітей, які навчаються в українських класах. Вона розповіла, що хоче, щоб її діти були повноцінними громадянами України, тож рішення влади для неї – подвійне розчарування.

«Як я ось зараз прийду додому і скажу своїй дитині, що ти не будеш вчитися в українському класі? Як я дитині в очі подивлюся – вона хоче вчити українську мову, хоче жити і працювати у цій країні, тут облаштовуватися, зрештою?», – запитує Зейнеп Абдураманова.

Голова громадської організації «Український дім» Андрій Щекун показує більше сотні заяв батьків з проханням забезпечити їхнім дітям можливість вчитися державною мовою. Він каже, що на україномовну освіти в Криму є попит, але схожа проблема із закриттям українських класів – також у бахчисарайській школі-гімназії і школі в селі Долинному цього ж району.

За словами Андрія Щекуна, бахчисарайська громадськість вимагає від влади не лише не закривати вже створені українські класи: «На сьогодні в Бахчисараї слід відкрити повноцінну україномовну школу – заяв батьків буде достатньо», – переконаний Андрій Щекун.

Він повідомив, що українська громада Криму вже давно вимагає відкриття хоча б по одній україномовній школі в кожному районі автономії. Тим часом з районів надходить все більше повідомлень про плани влади закрити українські класи, яких і так не дуже багато у глибинці. Андрій Щекун сумнівається, що нинішня кримська влада здатна задовольнити мовно-освітні запити кримчан.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.