Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені шукатимуть позаземне життя у метеоритних кратерах Марсу

У світі науки 6641 перегляд

Опубліковано - 17.04.2012 13:22 | Всі новини | Версія для друку

Вчені шукатимуть позаземне життя у метеоритних кратерах Марсу
Вчені шукатимуть позаземне життя у метеоритних кратерах Марсу
Метеоритні кратери на Марсі цілком можуть ховати в собі життя і буріння ґрунту на їхньому дні — це найпевніший спосіб знайти живих представників позаземних форм життя.

Вчені вважають, що шукати життя на інших планетах найкраще у метеоритних кратерах. Раніше на нашій планеті фахівці виявили невеликі організми, глибоко під поверхнею землі, де близько 35 млн років тому впав великий астероїд. Фахівці вважають, що організми є доказом того, що такі кратери є своєрідним притулком для мікробів, захищаючи їх від впливу зміни пір року, глобальних потеплінь або льодовикових періодів.

Дослідники вважають, що метеоритні кратери на Марсі також цілком можуть ховати в собі життя і буріння ґрунту на їхньому дні — це найпевніший спосіб знайти живих представників позаземних форм життя.

Фахівці з Університету Едінбургу пробурили майже 2-кілометрову свердловину під астероїдним кратером в американському Чесапіку. Зразки підземних порід показали, що мікроорганізми нерівномірно поширилися через вплив зверху. З іншого боку, удар метеорита створив спресовані породи, які, подібно до кришки люка, захищали мікроорганізми від зовнішнього несприятливого впливу.

Дослідники говорять, що в даному замкнутому середовищі мікроби живуть уже майже 35 млн років, причому саме подібна ізоляція врятувала їх від несприятливих умов нагорі. «Вплив метеорита вбив усе живе нагорі, але створив умови, що підтримують ізольоване життя знизу», — йдеться у дослідженні, результати якого були опубліковані в сьогоднішньому номері журналу Astrobiology.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.