Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи можливо і як реформувати СБУ?

Захист держави 8416 переглядів

Опубліковано - 25.04.2012 12:32 | Всі новини | Версія для друку

Чи можливо і як реформувати СБУ?
Чи можливо і як реформувати СБУ?
Найкращим методом реформування СБУ став би її розпуск, заявляють правозахисники. Тим часом у Верховній Раді планують слухання щодо розвитку сектору безпеки держави.

Серед іншого обговорюватимуть і необхідність реформування Служби безпеки України, повідомляють у профільному парламентському комітеті.

Служба безпеки України повинна бути реорганізована, заявив Радіо Свобода голова парламентського з питань національної безпеки і оборони, депутат від НУНС Анатолій Гриценко.

«Нажаль, протягом багатьох років пріоритет віддається силам внутрішньої безпеки. Тим, які захищають державу від її власних громадян, а не захищають інтереси громадян. Про це також буде розмова на парламентських слуханнях. Якщо йдеться про інтереси і права держави з одного боку та громадянина з іншого, то, безумовно, пріоритет має бути відданий правам і свободам людини», – зауважив Анатолій Гриценко.

Спецслужби на те й спецслужби, щоб обмежувати права та свободи громадян, вважає заступник голови СБУ Володимир Породько.

«Служба безпеки, як спеціальний правоохоронний орган, який опікується захистом основ національної безпеки, не може виконувати свої функції, не обмежуючи права і свободи людини», – сказав Володимир Породько.

СБУ вкрай заполітизована спецслужба – Гройсман

Якщо спецслужба переступає закон, то це не обмеження, а порушення прав і свобод громадян, нагадав у розмові з Радіо Свобода координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. Найяскравішими прикладами цього є переслідування громадян України з політичних мотивів, зауважив правозахисник.

«Специфічний рецепт, саме для України – це повна деполітизація спецслужби. Хоч формально вона деполітизована, заборонене членство у партіях для її співробітників, але в реальному вона дуже сильно політизована. Подивіться, будь-яка зміна Президента призводить до негайної зміни керівника спецслужби. Другий елемент – це підсилення парламентського контролю за діяльністю спецслужби. В Україні парламентський контроль фактично відсутній», – стверджує правозахисник.

На думку Дмитра Гройсмана, країні потрібне оновлення законодавства щодо громадського контролю за діяльністю силових структур. Крім того, правозахисник вважає, що найефективнішим методом реорганізації СБУ було би звільнення усіх її співробітників і подальше створення спецслужби з нуля, а також забезпечення її професійними кадрами з іншою особистою мотивацією.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.