Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна

У світі науки 5577 переглядів

Опубліковано - 7.05.2012 10:40 | Всі новини | Версія для друку

Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна
Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна
Учені запідозрили, що Володимир Ленін помер у результаті отруєння, повідомляє The Washington Post.

Причини смерті першого радянського лідера намагалися встановити американський невролог Гаррі Вінтерс (Harry Vinters) і російський історик Лев Лур’є. Вони представили результати роботи на щорічній конференції, присвяченій смерті різних історичних діячів, у Медичній школі при Мерілендському університеті.

Ленін помер 21 січня 1924 року у віці 53 роки. Згідно з офіційним висновком, він страждав поширеним атеросклерозом судин головного мозку. Причинами смерті політика називаються порушення кровопостачання мозку та крововилив у м’яку оболонку органу (інсульт).

За словами Лур’є, стан Леніна погіршувався поступово. У 1921 році він переніс інсульт, у результаті чого права половина його тіла стала паралізованою. Тим не менш, історик вважає, що радянському лідерові вдалося відновитися після інсульту, і на початку 1924 року він зміг відправитися на полювання.

Вивчивши історію хвороби Леніна та протокол розтину його тіла, Вінтерс зробив висновок, що за кілька годин до смерті політик був активний і розмовляв. Однак безпосередньо перед смертю він переніс серію судомних нападів. На думку невролога, це не схоже на класичні прояви інсульту.

Вінтер також з’ясував, що у ході патолого-анатомічного дослідження тіла Леніна не була проведена токсикологічна експертиза. У зв’язку з цим автори доповіді припустили, що радянський політичний діяч був отруєний.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.