Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна

У світі науки 5540 переглядів

Опубліковано - 7.05.2012 10:40 | Всі новини | Версія для друку

Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна
Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна
Учені запідозрили, що Володимир Ленін помер у результаті отруєння, повідомляє The Washington Post.

Причини смерті першого радянського лідера намагалися встановити американський невролог Гаррі Вінтерс (Harry Vinters) і російський історик Лев Лур’є. Вони представили результати роботи на щорічній конференції, присвяченій смерті різних історичних діячів, у Медичній школі при Мерілендському університеті.

Ленін помер 21 січня 1924 року у віці 53 роки. Згідно з офіційним висновком, він страждав поширеним атеросклерозом судин головного мозку. Причинами смерті політика називаються порушення кровопостачання мозку та крововилив у м’яку оболонку органу (інсульт).

За словами Лур’є, стан Леніна погіршувався поступово. У 1921 році він переніс інсульт, у результаті чого права половина його тіла стала паралізованою. Тим не менш, історик вважає, що радянському лідерові вдалося відновитися після інсульту, і на початку 1924 року він зміг відправитися на полювання.

Вивчивши історію хвороби Леніна та протокол розтину його тіла, Вінтерс зробив висновок, що за кілька годин до смерті політик був активний і розмовляв. Однак безпосередньо перед смертю він переніс серію судомних нападів. На думку невролога, це не схоже на класичні прояви інсульту.

Вінтер також з’ясував, що у ході патолого-анатомічного дослідження тіла Леніна не була проведена токсикологічна експертиза. У зв’язку з цим автори доповіді припустили, що радянський політичний діяч був отруєний.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.