Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уряд взяв на державне утримання історико-архітектурні заповідники «Жовква» та «Стара Умань»

Регіональні новини 13362 перегляди

Опубліковано - 6.05.2006 15:28 | Всі новини | Версія для друку

Домініканський комплекс Жовква
Домініканський комплекс Жовква
Завдяки цьому обидві видатні пам’ятки матимуть стабільне фінансування з державного бюджету за програмою „Збереження архітектурної спадщини в заповідниках”, що прискорить їх реконструкцію та розвиток.

Розпорядженнями Уряду від 27 квітня до сфери управління Мінбуду передані майнові комплекси Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві Львівської області (№ 251-р) та Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Черкаської області (№ 239-р), повідомляє Департамент комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів.

Місто Жовква відоме з 1603 року. В різні часи воно було укріпленим містом-резиденцією польського короля Яна Собеського та російського царя Петра Першого. Жовква збереглася до наших днів як типове старовинне європейське місто, в якому є 55 пам’яток архітектури світового, національного та регіонального значення, понад сто інших історичних та культурних цінностей. Постановою Уряду №517 від 4 травня 2001 р. затверджено комплексну програму збереження і відтворення історичного архітектурного середовища міста Жовкви. Державним коштом передбачається відновити пам'ятки національного значення: замковий комплекс, центральну площу, міську інфраструктуру. Завдяки цьому Жовква стане одним з найбільших центрів культурної спадщини та туризму.

Слід зазначити, що на території Львівської області зосереджено 25% всієї історико-архітектурної спадщини України (майже 4000 пам’яток).

Умань посідає особливе місце в історії України. Саме тому, 18 квітня 2005 року Президент України Віктор Ющенко підписав розпорядження «Про створення державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». Він включатиме об’єкти культурної спадщини історичної частини Умані. Зокрема, костьол Успіння Богородиці, Монастир василіанів, колишню жіночу гімназію, готель “Європа”, земське училище та ряд інших пам’яток. До складу заповідника входитимуть також пам’ятник генералу І. Д. Черняхівському, братські могили “Сухий Яр” та “Уманська яма”, пов’язані з трагічними сторінками минулої війни.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.