Політична ізоляція. Чотирнадцятий Президент відмовився від поїздки на саміт до Криму |
Згідно з повідомленням, він відмовився від участі саме через ставлення української влади до колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Поводження з нею в ув’язненні не вписується в дотримання прав людини, заявив чорногорський президент.
Своєю відмовою лідер Чорногорії підтримав позицію, яку раніше висловили інші президенти, які скасували свою участь у саміті. Вуянович зазначив, що дуже цінує відносини Чорногорії з дружньою Україною, і його відмова мотивована саме прагненням, щоб права колишнього українського прем’єра були повністю дотримані.
Таким чином, Вуянович після президентів Румунії, Албанії, Хорватії і Чехії став як мінімум п’ятим лідером, який прямо заявив про відмову від участі в саміті через справу Тимошенко. Президент Німеччини не заявляв цього прямо, але саме ця причина відмови витікала з коментарів МЗС Німеччини.
Крім того, президенти Болгарії, Боснії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії та Словенії відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на інші причини, при цьому в деяких випадках все ж була висловлена стурбованість справою Тимошенко.
При цьому президенти Литви, Польщі, Словаччини і Молдови підтвердили свою участь в саміті. В Угорщині новообраний Президент Янош Адер розпочне виконання обов’язків 10 травня і, ймовірно, не прибуде на саміт до Ялти.
Міністерство закордонних справ України планувало в понеділок оголосити остаточний список учасників саміту, але цього не сталося.