Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Росії розсекретили таємницю загибелі сина Сталіна

Невідоме 19741 перегляд

Опубліковано - 8.05.2012 11:12 | Всі новини | Версія для друку

У Росії розсекретили таємницю загибелі сина Сталіна
У Росії розсекретили таємницю загибелі сина Сталіна
Розсекречені архівні документи пролили світло на обставини загибелі старшого сина Йосипа Сталіна – Якова Джугашвілі.

Він був убитий в німецькому концтаборі Заксенхаузен в 1943 році, коли не підкорився наказу вартового і сам закричав йому "Стріляй!"

Досі існувало дві версії загибелі Якова Джугашвілі - за однією, він загинув у бою, а за іншою - в німецькому полоні.

"Зараз розсекречені архівні документи, які вносять ясність у це питання. Так, з протоколу допиту німцями військовополоненого старшого лейтенанта Якова Йосиповича Джугашвілі випливає, що він 16 липня 1941 року в районі Лясново потрапив в полон, перебуваючи на посаді командира батареї 14-го гаубичного полку, при 14-й танковій дивізії", - розповів кандидат історичних наук Михайло Зуєв, старший науковий співробітник Інституту військової історії при Генштабі ЗС РФ.

З документів також випливає, що Джугашвілі з квітня по червень 1942 року утримувався в таборі військовополонених біля міста Гоммельсбург в Південній Баварії, а потім був переведений до Заксенхаузена.

"В архіві зберігається доповідна записка заступника міністра внутрішніх справ СРСР Івана Сєрова міністру внутрішніх справ Сергію Круглову від 14 вересня 1946 року. У ній йдеться, що на підставі допитів коменданта і командира батальйону охорони концтабору Заксенхаузен було з’ясовано, що в березні 1943 Джугашвілі був переведений в цей концтабір та утримувався в особливому таборі "А", - сказав Зуєв.

За його словами, з матеріалів випливає, що Джугашвілі тримався незалежно і замкнуто, ставився до адміністрації табору з деяким презирством, ні з ким не розмовляв.

Наприкінці 1943 року Яків Джугашвілі перебував на прогулянці біля барака, коли раптово відмовився повернутися і попрямував через нейтральну стежку до дроту.

"Після окрику вартового Яків став лаятися, розірвав воріт гімнастерки і закричав солдатові: "Стріляй!". Вартовий вистрілив в голову і вбив Джугашвілі", - розповів історик.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.