Фахівці фінського Центру технічних досліджень VTT завершили вивчення двох пляшок пива середини ХIХ століття. |
Пляшки виявили влітку 2010 року на затонулому кораблі на дні Балтики. Вчені вважають, що це найстаріші зразки пінного напою, представлені в сучасному світі.
"Ми виявили у пиві живі бактерії чотирьох видів, − розповіла на прес-конференції менеджер проекту Анніка Вільхельмсон (Annika Wilhelmsonin). − Це розширює наші уявлення про терміни життя бактерій, а також створює цікавий потенціал для застосування цього відкриття у харчовій промисловості та охороні здоров’я" .
У ході досліджень, що тривали близько року, фахівці VTT провели хімічний і мікробіологічний аналіз старовинного пива, порівнявши із сучасними сортами, від яких його відрізняє більш низький вміст алкоголю і протеїнів і, одночасно, високий рівень глюкози. Були досліджені також пляшки, в яких знаходилося пиво, і їх пробки.
Напій зберіг золотисто-солом’яний колір, який говорить про те, що, швидше за все, він проводився із необсмаженого сусла на зерновій основі − ячмінній, пшеничній або із комбінації цих злаків. "Хімічний аналіз показав, що спочатку в смаку цього пива присутні нотки троянди, мигдалю і гвоздики, однак, на жаль, напій не витримав випробування часом і не зберіг оригінального смаку", − констатують дослідники.
Власником найстарішого в світі пива є уряд Аландських островів, автономної території у складі Фінляндії. Саме на території Аландського архіпелагу влітку 2010 року водолази виявили затонулий корабель, на якому знайшли велику партію шампанського і кілька пляшок пива. Обидва ці напої зараз вважаються найстарішими у світі. Але якщо морське дно виявилося для шампанського ідеальним місцем зберігання, та ігристе вино годиться до споживання і в наші дні, то долю пива аландцям потрібно ще вирішувати. Для цього тут буде створено спеціальний фонд, а співпрацю із VTT буде продовжено.
Зазначимо, минулого року фінські вчені повідомили про намір відновити рецепт найдавнішого пива.