Інтернет-спілкування не відрізняється від спілкування в реальному житті |
В ході дослідження, результати якого науковці опублікували в журналі Nature, дослідники упродовж 42 днів аналізували спілкування користувачів в 20 каналах "класичного" інтернет-чату IRC.
З’ясувалося, що більшість закономірностей спілкування в реальному світі простежуються і в інтернеті.
Так, незважаючи на анонімність більшості повідомлень, майже 85% користувачів дотримуються правил пристойності. У групі, що обговорює одну тему, підтримується позитивний чи нейтральний настрій.
У загальній складності під час дослідження були проаналізовані 2,5 мільйона повідомлень на різні теми, залишені більш ніж 20 тисячами користувачів.
Не так давно дослідження, проведені професором Крістофером Карпентером з Університету Західного Іллінойсу (США), дозволили йому прийти до висновку про те, що інтернет-спілкування провокує антигромадську поведінку і посилює схильність до нарцисизму. Професор, правда, вибрав для вивчення соціальну мережу Facebook.
За інформацією газети The Guardian, Карпентер і його помічники-студенти обстежили 292 людини, більшість з яких також навчаються в цьому університеті, на предмет «самореклами» в рамках соціальної мережі і антисоціальної поведінки, яка виражається в тому, що користувачі прагнуть отримувати більше уваги, ніж самі надають, і гніву в разі недостатньої кількості відгуків на їх «пости».
Дослідники виявили чітку кореляцію між рівнем мережевого ексгібіціонізму і асоціальною поведінкою користувачів і прийшли до висновку про те, що феномен соціальних мереж потребує більш пильної уваги і ретельного вивчення його позитивних і негативних сторін, пише NEWSru.com.