Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Оприлюднено офіційну причину смерті Ніязова

Світ навколо нас 7320 переглядів

Опубліковано - 23.12.2006 16:09 | Всі новини | Версія для друку

Оприлюднено офіційну причину смерті Ніязова
Оприлюднено офіційну причину смерті Ніязова
Лікарська комісія, до якої належали німецькі і туркменські медики, оголосила офіційну причину смерті президента Туркменістану Сапармурата Ніязова.

Туркменбаши помер внаслідок гострої серцевої недостатності. З'ясувати це вдалося лише методом розтину. Як передає НТВ, результати експертизи оголосив німецький кардіохірург Ганс Мейснер.

Про те, що у С.Ніязова є проблеми з серцем, стало відомо ще 1997 р., коли німецькі лікарі зробили туркменському президентові коронарне шунтування. Після цього він неодноразово проходив обстеження, однак, докладної інформації про стан здоров'я С.Ніязова останніми роками не було.

Вже 26 грудня в Ашгабаді має розпочатися позачергове засідання найвищого представницького органу Туркменії - з'їзду народних депутатів Халк Маслахати, на якому буде призначено в.о. голови держави. Він оголосить дату президентських виборів.

Зараз тимчасово виконувачем обов'язки голови Туркменії є Курбанкулі Бердимухаммедов. 21 грудня його призначила державна рада безпеки Туркменії. Відповідно до конституції Туркменії, повноваження президента після смерті С.Ніязова повинні були перейти до спікера парламенту Оверзгельди Атаєва, проте Генпрокуратура порушила проти нього кримінальну справу, позбавивши можливості очолити державу. Згодом парламент проголосував за те, щоб відмовити О.Атаєву в депутатській недоторканності, а 22 грудня К.Бердимухаммедов відправив спікера до відставки.

К.Бердымухаммедов заявив, що політику покійного президента Туркменії С.Ніязова буде продовжено, повідомляє Радіо "Свобода". Виступаючи по національному телебаченню, він запевнив, що Ашгабад буде і надалі провадити політику нейтралітету і дотримуватись всіх своїх міжнародних зобов'язань і контрактів.

С.Ніязов помер 21 грудня о 01:10 за місцевим часом внаслідок зупинки серця. Відразу після його смерті з'явилися чутки, що С.Ніязов помер кілька днів тому. 2006 г С.Ніязову виповнилося 66 років. Через смерть С.Ніязова в Туркменії оголосили 7-денний траур. Туркменбаши поховають 24 грудня на території головної мечеті країни "Туркменбаши Рухи".

С.Ніязова - першого і довічного президента Туркменістану - було обрано на пост президента країни 1990 р. 1999 р. Народна рада Туркменістану ухвалила рішення про довічне президентство С.Ніязова. Ім'я Туркменбаши (голова туркмен) було офіційно привласнено С.Ніязову ухвалою Меджлісу.

Політологи припускають, що смерть С.Ніязова може стати початком хаосу в країні і спровокувати жорстку боротьбу за президентське крісло. Також висловлювалися занепокоєння, що буде переглянуто раніше укладені домовленості про постачання газу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.