![]() |
Чи здатна столична влада зупинити хвилю рейдерства? |
Вони вимагають захистити їх від рейдерів, які взяли ринок під контроль минулої неділі.
Подробиці Радіо Свобода розповів Роман Ропотан, заступник директора ТОВ «Лук’янівський ринок».
«Все відбувалося за класичною рейдерською схемою. В неділю о п’ятій вечора до ринку під’їхали автобуси, з яких висипали близько 300 кремезних чоловіків у чорному, з битками, арматурою та ножами. Нашого адміністратора, літню жінку, вони витягли з кабінету і просто перекинули через огорожу ринку. Говорили, що прийшли назавжди. «Прийшли» дуже жорстко – в мене та інших працівників ринку залишилися синці та порізи», – каже Роман Ропотан.
Безстроковий протест
Протестувальники мають намір зробити пікет під стінами КМДА безстроковим. Тим часом прокуратура вже порушила кримінальну справу за фактом захоплення Лук’янівського ринку.
Представники акції протесту зустрілися з посадовцями КМДА. Результати зустрічі – не надто обнадійливі, розповів її учасник, голова об’єднання «Наступ» Руслан Секела.
«Представники міської влади, по суті, зізналися, що нічого не можуть зробити з бандитами, які захопили ринок. В міліції неофіційно кажуть, щоб у конфлікт не втручалися. Депутат Київради Олександр Ліщенко в розмові з підприємцями визнавав, що це він отримав ринок у власність (у 2010 році його незаконно продали за копійки). І зараз, я вважаю, на рівні Київради нам перешкоджають у розв’язанні конфлікту», – сказав Секела.
Нині Лук’янівський ринок зачинено, на його території розташувалися молодики, які брали участь у його захопленні: у наметах, а то й на матрацах просто неба. Вчора вони побили журналістів, які намагалися потрапити на територію ринку. Міліція у конфлікт не втрутилася.