Уряд планує змешити податки чи запустив черговий піар? |
«Думаємо над тим, щоб істотно знизити податок на прибуток, істотно зменшити соціальні внески. Питання дискусійне, тому що ми вважаємо навантаження на легалізований зарплатний фонд досить високим», — сказав він 25 травня під час міжнародної конференції Асоціацій платників податків світу у Києві.
Голова Мінфіну не назвав орієнтовний розмір зниження ставок оподаткування, однак зазначив, що влада планує забезпечити стабільність надходжень до держбюджету.
«Будуть високі податки і буде сильний тиск на бізнес — звичайно, економіці країни буде складніше розвиватися. Наше завдання — знайти мікс: щоб від зниження податків не впали надходження до бюджету, при цьому бізнесу було зручно і комфортно розвиватися», — пояснив він.
«У нас зараз на кожну гривню зарплати треба заплатити гривню з чимось ще податків та соціальних внесків. Вважаю, що це багато. Будемо зменшувати», — додав голова Мінфіну.
Як повідомлялося, з 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України. Документом, серед іншого, передбачалося зниження ставки податку на прибуток з 25% до 23% у 2011 році, до 21% у 2012 році, до 19% у 2013 році і до 16% з 2014 року. Окрім того, ставка ПДВ з 2014 року також буде зменшена до 17% з 20%.
Довідка «Аратти». Світовий банк підрахував, що український бізнес у тій або іншій формі виплачує 135 різних податків. Це абсолютний світовий рекорд. Друге місце в цьому рейтингу Світового банку в 2011 році зайняла Румунія. Але у неї кількість податків всього 113. На третьому місці знаходиться Ямайка з результатом лише 72 податки.
У європейських країнах, за словами експертів, кількість податків не перевищує 10-ти, в Грузії - 5, а в Гонконгу складає лише 3.