Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Визначено точний діаметр Сонця

У світі науки 6637 переглядів

Опубліковано - 25.05.2012 17:44 | Всі новини | Версія для друку

Визначено точний діаметр Сонця
Визначено точний діаметр Сонця
Науковцям нарешті вдалося вирахувати точний діаметр Сонця. За даними фахівців національної лабораторії Японії, він становить 1 млн. 392 тис. 20 км.

Японські вчені змогли отримати точні дані про діаметр Сонця під час кільцеподібного затемнення, яке 21 травня спостерігали мешканці більшої частини Азії та Північної Америки.

Визначити точний діаметр світила астрономам вдалося за допомогою оптичного ефекту, який називається "чотки Бейлі" і виникає на початку і наприкінці повної фази затемнення.

В цей момент краї сонячного і місячного дисків збігаються, проте світло Сонця місцями пробивається через нерівності рельєфу на Місяці і його видно з Землі як яскраві точки червоного кольору. За допомогою "чоток Бейлі" астрономи можуть точно визначити положення краю сонячного диска.

Під час нещодавнього затемнення вчені порівняли дані спостереження "чоток Бейлі" з декількох обсерваторій країни, а також раніше отриману інформацію з нині вже неіснуючого японського місячного зонда "Кагуя" та змогли визначити діаметр світила.

Зауважимо, що астрономи всього світу вродовж багатьох років намагалися визначити точний діаметр Сонця, однак це завдання ускладнювалася надзвичайною яскравістю сонячного диска, яка в звичайних умовах заважає точно визначити його стан.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.