Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Традиційно, ближче до виборів, нардепи почали “вдосконалювати” виборчий закон

Вибори-2012 5431 перегляд

Опубліковано - 29.05.2012 12:28 | Всі новини | Версія для друку

Традиційно, ближче до виборів, нардепи почали “вдосконалювати” виборчий закон
Традиційно, ближче до виборів, нардепи почали “вдосконалювати” виборчий закон
У Верховній Раді з’явився законопроект, який передбачає внесення правок до закону про вибори народних депутатів.

Про це пише пише КоммерсантЪ-Украина.

Видання, зокрема, зазначає, що автори документа, більшість з яких представляють Партію регіонів, зізналися, що їх участь в підготовці законопроекту була скоріше формальною.

"Фактичними авторами проекту є члени Центрвиборчкому Андрій Магера й Михайло Охендовський", - заявив народний депутат Василь Демчишен (ПР). Охендовський в бесіді з Ъ додав, що перелік поправок раніше було одноголосно затверджено всіма членами ЦВК.

Газета пише, що законопроект передбачає внесення змін у 34 статтю та перехідні положення чинного закону про вибори. Він визначає процедуру підрахунку голосів за закордонним виборчим округом, а також вносить низку технічних правок. "При нинішній редакції закону просто неможливо провести вибори без порушень, в ньому багато технічних недоліків. Наприклад, закон дозволяє одній особі балотуватися одночасно хоч за 225 округами. Тому нічого страшного не трапиться, нічия корова не помре, якщо ми трохи вдосконалимо механізм", - цитує видання Охендовського.

У свою чергу, в опозиції категорично не згодні з думкою ЦВК. "Деякі зміни тільки погіршують закон", - заявив народний депутат Сергій Підгорний (БЮТ-Батьківщина). Він незадоволений новою нормою про заборону одночасного балотування за мажоритарними округами. "Хто буде перевіряти, чи не фальшива письмова заява кандидата про реєстрацію його кандидатури на другому окрузі? На практиці людину просто знімуть з реєстрації, і поки вона буде доводити свою правоту в суді, пройдуть терміни реєстрації", - заявив депутат.

Ъ зазначає, що головне побоювання опозиції пов’язано з тим, що в процесі роботи текст законопроекту може змінитися. "Є підозра, що технічні питання є лише підставою для редагування ключових положень закону", - пояснив заступник голови комітету з питань державного будівництва Юрій Ключковський. "Проблема вирішується просто - потрібно домовитися про прийняття закону в цілому, без другого читання", - заперечив йому Охендовський.

Як відомо, чергові вибори Верховної Ради відбудуться 28 жовтня 2012 року. Вибори проведуть за змішаною системою: 225 депутатів будуть обрані в одномандатних мажоритарних округах, ще 225 депутатів пройдуть у парламент за партійними списками. Прохідний бар’єр становить 5%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.