Хліб в Україні може подорожчати |
За словами самих же пекарів, лише зростання цін на складові у виробництві хліба (транспорт, зарплати, енергоносії) вже дає їм підстави підвищити відпускну вартість буханки мінімум на 5-7 копійок, пише "Известия в Украине".
У разі подорожчання зерна і борошна (45-47% у собівартості хлібної випічки) зростання відпускних цін повинно скласти 10-15 копійок. Це означає, що нарізний батон у роздробі буде коштувати не 3,15-3,25 грн, а, швидше за все, 3,50 грн з урахуванням націнок мереж. Буханець пшеничного, в середньому, подорожчає до 4,75 грн замість нинішніх 4,35 грн, а житній буде продаватися по 5 грн замість сьогоднішніх 4,55 грн.
Зі свого боку керівник Державного резерву України Олексій Лелюк запевняє, що подорожчання хліба не буде.
За словами чиновника, з минулого року залишились величезні перехідні запаси зерна - близько 12 млн. тонн. У деяких областях країни створені регіональні резерви продовольчої пшениці - ці заходи дозволять уникнути дефіциту борошна.
Керівник консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник переконана, що до виборів хліб точно дорожчати не буде з політичних причин.
"Хліб традиційно вважається політичним продуктом, і його подорожчання відразу підірве реноме влади. Тому дерегуляції цін на ринку не відбудеться. Єдине, що можна спрогнозувати на найближчий час, це подальше зниження виробництва", - розповіла вона.
Як повідомлялося раніше, у поточному році споживання хліба скоротилось на 4,2%. За словами фахівців, хліб громадянам частоко замінили дешеві овочі.