Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Схильність до ожиріння викликають бактерії кишечника

Охорона здоров`я 9290 переглядів

Опубліковано - 24.12.2006 18:52 | Всі новини | Версія для друку

Схильність до ожиріння викликають бактерії кишечника
Схильність до ожиріння викликають бактерії кишечника
Американські учені встановили, що бактерії, що живуть в кишечнику товстунів, значно відрізняються за своїм складом від бактерій, що складають кишкову флору стрункіших людей.

Експерименти на мишах показують, що склад мікробів в кишечнику безпосередньо впливає на кількість жирових відкладень.

Провідний автор дослідження співробітник Медичної школи Вашингтонського університету Джеффрі Гордон вперше висунув гіпотезу про вплив кишкової флори на схильність до ожиріння в 2004 році. Останні дослідження Гордона, опубліковані в Nature, надають найбільш вагомі на сьогоднішній день докази цієї гіпотези.

Більшість бактерій, що живуть в кишечнику людини і ссавців, відносяться до двох груп - фірмікутів і бактероїдів. Учені проаналізували склад кишкової флори 12 страждаючих ожирінням індивідів і 5 добровольців з нормальною вагою. В результаті було встановлено, що в кишечнику у товстунів мешкає на 20% більше фірмікут і майже на 90% менше бактероїдів в порівнянні зі здоровими людьми.

Впродовж наступного року страждаючі ожирінням учасники завдяки строгим дієтам змогли скинути до 25% ваги. В результаті склад їхньої кишкової флори також змінився: вміст фірмікут знизився, а частка бактероїдів зросла. Втім, ці показники так і не досягли рівнів, характерних для здорових людей.

Отримані на цьому етапі дані свідчили про стійкий зв'язок між складом бактерій, що мешкають в кишечнику, і кількістю жирових відкладень. В той же час було не ясно, який з цих чинників є причиною, а який - слідством.

Експерименти на мишах показали, що зміна складу кишкової флори за інших рівних умов робить значний вплив на ступінь ожиріння. В ході експериментів, в кишечник вирощених в стерильних умовах і тому таких, що не володіють власною кишковою флорою мишей вводилися бактерії з кишечників тварин, вирощених в звичайних умовах, частина з яких була генетично схильна до ожиріння. При цьому у страждаючих ожирінням мишей, як і у людей, в кишечнику було більше фірмікут і менше бактероїдів.

Миші, що отримали бактерії від страждаючих ожирінням побратимів, набирали вагу в середньому в два рази швидше, ніж тварини, що отримали кишкову флору, характерну для мишей із звичайною вагою.

За словами Джеффрі Гордона, результати дослідження говорять про те, що зміна у складі бактерій кишечника сама по собі впливає на схильність до ожиріння. Це може бути пов'язано з тим, що деякі різновиди бактерій-фірмікут здатні переробляти живильними вуглеводами клітковину, яка за їх відсутністі залишалася б неперетравленою. В результаті організм отримує значно більше калорій, які і формують надмірні жирові відкладення.

Детальніше вивчення бактерій, що живуть в кишечнику, може привести до відкриття бактерійних ферментів, які впливають на формування жирових відкладень, вважає Гордон. Можливо, в майбутньому ці речовини можна буде використовувати при лікуванні людей, страждаючих ожирінням, повідомляє Медпортал.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.