Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Футбольні успіхи мало впливають на політичні рейтинги

Політика 5728 переглядів

Опубліковано - 12.06.2012 14:05 | Всі новини | Версія для друку

Футбольні успіхи мало впливають на політичні рейтинги
Футбольні успіхи мало впливають на політичні рейтинги
Про «фартовість» Януковича для збірної України не можна судити по одній грі.

Таку думку в коментарі Тижню висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, коментуючи присутність глави держави на першому матчі збірної України на Євро-2012.

«Якщо за присутності Президента Януковича на стадіоні українська збірна продовжуватиме вигравати, тоді можна буде казати про щасливу прикмету. Але по одному матчу не можна робити висновки, я б поки не поспішав», - сказав Фесенко.

Однак, експерт переконаний, що футбол якщо і впливає на політичний рейтинг, то зовсім не набагато. «Ми вже мали досвід, коли футбольну тематику намагалися використати на виборах. Згадайте 1998 рік. СДПУ (о) на чолі з Медведчуком, Кравчуком і Суркісом робили кампанію на Динамо Київ. Але подолали 4% виборчий бар’єр лише завдяки гарному результату у Закарпатті. І футбольна команда не допомогла», - сказав він. За словами Фесенка, футбольні чинники не завжди впливають на електоральні мотивації, «спрацьовують далеко не в першу чергу».

«Успіх футбольної збірної не можна приписати одній політичній силі, чи одному політичному діячеві. Для Януковича, звичайно, це може позитивно сприяти (перемога - ред.). Це емоційне ототожнення може трохи покращити ставлення до президента», - вважає політолог.

«Що порівнює футбол і політику? І там, і там є прояви фанатизму. У деяких людей футбольний фанатизм поєднується з фанатизмом політичним. Що об’єднує? Ідентичність. Наприклад, в тому ж Донбасі для уболівальників «Шахтаря» Партія регіонів своя. Не для всіх, але для багатьох, партія свого регіону. І тут регіональна ідентичність може поєднуватися з ідентичністю і футбольною», - пояснив експерт.

Натомість, на його думку, такий фактор ідентичності не спрацьовує, коли мова іде про збірну команду. «Тут є інший політичний чинник, набагато важливіший за підтримку того, чи іншого політика, чи партії. Вчорашня гра зайвий раз засвідчила, що в сучасному світі ніщо так не працює на національну єдність як спортивні успіхи», - додав він.

"Якщо Євро-2012 попри політичні ускладнення і проблеми пройде нормально й без ексцесів, буде дуже корисним досвідом для країни, і для державної машини в тому, як організовувати такі величезні заходи, то це також треба додати в позитив. Але прямого зв’язку немає. Завжди знайдеться певна частина людей, які покращать ставлення до Януковича. Можливо, деякі з них вирішать, що за нього потрібно голосувати. Але суттєвого й прямого рейтингового зв’язку в даному випадку немає", - відзначив Фесенко.

Нагадаємо, 11 червня у Києві відбувся матч Євро-2012 між командами України і Швеції, перемогу в якому з рахунком 2:1 святкувала Україна.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.