Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Здобутки проФФесіоналів. Украінська економіка сповзає в тінь

Економіка 4995 переглядів

Опубліковано - 22.06.2012 12:37 | Всі новини | Версія для друку

Здобутки проФФесіоналів. Украінська економіка сповзає в тінь
Здобутки проФФесіоналів. Украінська економіка сповзає в тінь
На початок 2012 року «в тіні» було близько 525-696 млрд. гривень, що становить майже половину всієї економіки України

Лідером за темпами тінізації можна вважати торгівлю, яка і раніше займала верхні рядки в цьому рейтингу за обсягами нелегальних оборотів. За різними оцінками, їх питома вага в цьому секторі становить від 40 до 60%. Причому левова частка тіньового обороту припадає на роздрібну торгівлю. За даними Держстату, обсяг роздрібного товарообігу за січень-травень 2012 року становитиме 287,7 млрд. грн. Таким чином, невраховані статистикою торговці заробили в тіні близько 86-144 млрд. грн. За перший квартал цього року - не менш ніж 20 млрд. грн.

На другому місці за тінізації - переробна промисловість, де рівень «тіні» досягає 25-30% (внесок в тіньову економіку в першому кварталі - 9-13 млрд. грн.).

Рівень тінізації в нинішньому році зросте і в секторі послуг (становить до 25%). Зростання безробіття і кількості частково зайнятих громадян змушує українців заробляти приватно. Вони пропонують всілякі блага «на дому» - від нагляду за дітьми до перукарень та ремонтних послуг. Крім того, у цій сфері висока частка малого та середнього бізнесу, якому простіше виводити обороти в тінь.

Крім того, згідно з оцінками аналітиків, найбільш високий рівень «сірих» операцій (30% і більше) спостерігається у видобувній промисловості (вклад в неофіційний ВВП за підсумками першого кварталу 2012 року на рівні 7 млрд. грн.). Причина - складна і непрозора система видачі дозвільних документів на розробку і видобуток корисних копалин. Виводити частину обороту в тінь підприємствам вдається в першу чергу за рахунок схем зі списання продукції через так званий природного убутку.

Ще один лідер, стабільно нарощує «сірі» обороти, - сільське господарство. «Вилка цін між вартістю аграрної продукції в Україні і ціною реалізації на зовнішніх ринках дуже велика. Це дає чудову можливість формування тіньового обороту», - розповідає перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило. Враховуючи рекордний урожай минулого року, внесок цієї галузі в тіньовий ВВП міг збільшитися в кілька разів. Значну частку нелегальних оборотів в сільськогосподарському секторі формують великі виробники, що займаються поставками зерна. Однак левова частка тіні формується зусиллями приватників. Більш ніж 60% сільськогосподарської продукції в Україні виробляють невеликі фермерські господарства, які в кращому випадку платять фіксований сільгоспподаток. Саме тут виявляються найширші можливості для приховування реально одержуваних доходів. Наразі рівень тінізації вітчизняного аграрного сектора оцінюється в діапазоні 15-20% (внесок в неофіційний ВВП за підсумками першого кварталу - близько 1,5 млрд. грн.).

Замикають топ-5 «тінізаторів» - спиртовики. «На сьогодні ця галузь повністю перебуває у власності держави. І тіньова складова в ній незначна. А от її приватизація, швидше за все, переведе значну частину обороту спирту в тінь - мабуть, близько 30% », - прогнозує Сергій Борийчук.

За непрямими ознаками можна говорити про суттєвий прирост кримінальної складової в тіньовій економіці. Так, за інформацією департаменту Державної служби з боротьби з економічною злочинністю МВС України (УБЕЗ), за останній рік середній розмір хабара в країні виріс за рік в 3,5 рази і становить 62 493 грн. Нацбанківська ж статистика свідчить про зростання обсягів готівки, що обертається поза банківською системою. Зокрема, в травні цей показник збільшився на 0,2% (з початку року - на 1,1%), до 194,8 млрд. грн.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.