Історія повторюється? За журналістом УП стежить СБУ |
Про це у своєму блозі пише головний редактор Української правди Олена Притула.
За інформацією, якою володіє редакція, за журналістом ведеться зовнішнє спостереження, прослуховуються його телефонні розмови.
Стеження, швидше за все, пов’язане зі спробою журналіста вийти на зв’язок з родичами арештованих СБУ в якості підозрюваних в організації квітневих вибухів у Дніпропетровську.
Вперше співробітники СБУ почали переслідувати журналіста 20 червня.
На вокзалі в Дніпропетровську його зустріли двоє людей, які пред’явили посвідчення співробітників СБУ.
Вони супроводили журналіста до службового автомобілю, причому його сумку поставили в багажник авто.
Далі журналіста привезли до слідчого відділу СБУ, де він перебував приблизно з 13-30 до 20-00.
Сумка з його речами залишилася в багажнику авто Служби безпеки.
У ході зустрічі журналісту демонструвалися документи і відео, які нібито незаперечно доводили винуватість затриманих.
Крім того, співробітники СБУ без належних санкцій провели обшук особистих речей журналіста - тієї самої сумки з речами, яку він поставив в багажник службового автомобіля.
Увечері 21 червня щодо журналіста УП було здійснено ще одну дію, яка вказує на активність співробітників СБУ.
У свою чергу СБУ вважає, що дії співробітників були законні.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ у відповідь на інформацію УП про те, що за її журналістом ведеться стеження і прослуховування.
"Служба безпеки України заявляє, що усі процесуальні дії стосовно цього громадянина України здійснювались відповідно до чинного законодавства", - сказано у повідомленні.
"Служба безпеки України нагадує, що перед законом рівні усі громадяни - незалежно від їхньої професійної діяльності", - додали у прес-службі.
У СБУ також наголосили, що ці дії стосуються розслідування кримінальної справи щодо дніпропетровських терактів, а журналіст "Української правди" не має процесуального статусу в цій справі.
Від “Аратти”: в історії УП вже був випадок, коли СБУ стежила за журналістом видання: його засновником Георгієм Гонгадзе. Чим закінчилися ті "законні" дії спецслужб - загальновідомо. Нині на лаві підсудних перебуває звинувачуваний у вбивстві журналіста колишній генерал Олексій Пукач.
Проте, ні нам, колегам загиблого, ні іншим громадянам й досі не відомо, на яких підставах СБУ і МВС здійснювали оперативно-розшукові заходи щодо Гонгадзе.
Нам досі невідомо, хто і як покараний за незаконні дії спецслужб. І саме тому в нас виникає підозра, що історія повторюється.