Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Запорізькі археологи розкопали чергову сенсацію Кам’яної могили

За межею віків Регіон: Запорізька область 15394 перегляди

Опубліковано - 28.06.2012 03:45 | Всі новини | Версія для друку

Запорізькі археологи розкопали чергову сенсацію Кам’яної могили
Запорізькі археологи розкопали чергову сенсацію Кам’яної могили
Запорізькі археологи з’ясували під час розкопок на Кам’яній могилі під Мелітополем, що наші пращури любили поласувати річковими молюсками і першими в Європі почали вирощувати худобу.

Археологи працювали на території заповідника майже місяць. На місці древнього поселення вчені знайшли загороди для домашніх тварин, - вони з’явилися тут 8200 років тому. Раніше вважалося, що скотарство прийшло до нас з Азії, тепер же наші вчені разом з європейськими колегами готуються спростувати цю теорію. Перші скотарі з’явилися саме на території сучасного Півдня України і пов’язано це було з серйозними погодними змінами.

"Метою нашої роботи було вивчити зміни клімату на нашій території, щоб на основі цих знань кліматологи могли спрогнозувати майбутні зміни, – розповів глава громадської організації "Нова археологічна школа" Олег Тубольцев. – У той час на всьому континенті різко змінилися кліматичні умови. Ці місця стали напівпустелями, дуже похолодало і наші предки вимушені були адаптуватися, щоб вижити. Полювати було ні на кого, тому вони почали вирощувати тварин у загородах".

Першою худобою стали свині і бики, про що свідчать знайдені рештки тварин і наскальні малюнки в багаточисельних гротах Кам’яної могили.

Крім того, виявилось, що древні українці любили поласувати річковими молюсками – на місці поселення археологи знайшли масу річкових черепашок, повідомляє «Комсомольская правда в Україні».
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.