Сьогодні - Всесвітній день поцілунків |
Двадцять шість років тому воно було затверджене Організацією Об’єднаних Націй.
Чому люди цілуються? По-перше, тому що це прищеплено культурою. Майже в усьому світі люди, потрапляючи до романтичної ситуації, відчувають неусвідомлену необхідність цілуватися. Таке відчуття, що представники протилежної статі запрограмовані на поцілунок і тільки на це й чекають. Якщо ви це зрозумієте, то отримуватиме більше поцілунків і задоволення від них.
Ця програма діє день у день. Люди бачать акторів, які цілуються на екранах телевізорів, у кіно й у рекламі, їм розповідають про те, що їхні друзі цілуються з тим-то й тим-то, вони бачать людей, що цілуються на вулиці. У результаті у відомих ситуаціях поцілунок сприймається як обов’язкова складова. Тому в романтичній ситуації діє підсвідомий стереотип, і люди відчувають практично непереборне бажання поцілуватися незалежно від того, хочуть вони цього насправді чи ні.
Цікаві факти про поцілунки
Найбільш ранні письмові відомості про поцілунки знайдені серед ведичних текстів Індії, що написані на санскриті, й які мають вік 3500 років.
Пристрасний поцілунок змушує наші зіниці розширюватися, - ймовірно, - це одна з причин, чому багато хто з нас закриває очі під час поцілунку.
Дві третини з нас під час поцілунку нахиляє голову праворуч.
Чоловіки, можливо, воліють більш недбало користуватися язиком під час поцілунку - на відміну від жінок. Хоча додання тестостерону у слину під час "французького поцілунку" сприяє підвищенню лібідо з плином часу.
Люди - не єдиний вид, який користується поцілунками. Людиноподібні мавпи використовують свої губи, щоб висловити збудження, прихильність, або примирення.
Згідно з результатами досліджень, люди пам’ятають більше подробиць про перший поцілунок, ніж перший сексуальний досвід.
Поцілунки діють в нашому організмі як наркотик і можуть сприяти виділенню дофаміну (нейромедіатор, - біологічно активна хімічна речовина, яка в мозку людини передає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення і біль), який є життєвонеобхідною речовиною, нестача якої зумовлює погане самопочуття (пригнічений емоційний стан), а також призводить до дуже серйозних розладів руху та м’язової активності (наприклад хвороба Паркінсона). Надмірне виділення дофаміну викликає наркотичну залежність, подібну до дії кокаїну (мабуть, щоб таке трапилося, необхідно пристрасно цілуватися 24 години на добу).
Наші губи переповнені чутливими нервовими закінченнями, так що навіть невеликий дотик може спрямувати каскад приємних сигналів до мозку, які закликають нас продовжувати такі дії за певних обставин.
Більше фактів про цілунки ви знайдете тут.
Відомі цілувальники
Якийсь американець А.Е. Вольфрам з Міннесоти за 8 годин поцілував 8001 особу 15 вересня 1990 р. під час фестивалю, що проходив у його штаті. Таким чином, він примудрився цілувати нову людини через кожні 3,6 секунди.
Перший поцілунок на екрані: 1896 р. - його продемонстрували Мей Ірвін та Джон С. Райе в 30-секундному ролику Томаса Едісона під назвою «Поцілунок».
Найбільш насичений поцілунками фільм: «Дон Жуан» (1926 р., компанія «Уорнер Бразерс»). У ньому нарахували 191 поцілунок.
Найдовший поцілунок в історії кіно: Реджис Тумі та Джейн Ваймен цілувалися протягом 185 секунд у фільмі «You’re in the Army Now» («Ти зараз в армії», 1940 р.), що становить 4% всієї тривалості фільму.