Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марсі виявили незвичайний кратер

У світі науки 5853 перегляди

Опубліковано - 6.07.2012 14:56 | Всі новини | Версія для друку

На Марсі виявили незвичайний кратер
На Марсі виявили незвичайний кратер
Європейське космічне агентство опублікувало фотографію марсіанського кратера, навколо якого є незвичайна рідиноподібна зона кратерного викиду.

Зображення було отримане європейським зондом Марс Експрес 17 квітня 2012. Кратер, що привернув увагу астрономів, розташований за 250 кілометрів на південь від знаменитих каньйонів Долини Маринер, які є найбільшими в Сонячній системі.

Діаметр кратера складає 16 кілометрів. Навколо нього можна бачити несиметрично розташовану зону кратерного викиду. Викид має характерний зовнішній вигляд, що нагадує розлив рідини. Вчені вважають, що незвичайну форму викид прийняв через те, що потрапляння на поверхню планети астероїда викликало танення глибинної марсіанської води у місці зіткнення. Таким чином, малюнок свідчить на користь наявності під поверхнею Червоної планети великої кількості води, принаймні в місці і під час попадання астероїда.

Космічний апарат Марс-Експрес був запущений із космодрому Байконур у 2003 році. До складу апарату входив посадковий модуль Бігль-2. Крім камер із високою роздільною здатністю, серед наукового обладнання станції є іоносферний радар, а також інфрачервоний та ультрафіолетовий спектрометри.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.