![]() |
Колір очей дітей не залежить від кольору очей батьків |
За колір райдужної оболонки відповідає зовсім малюсінька ділянка ДНК, різні комбінації в якій відбуваються зовсім випадково.
Всі версії відносно цього розвіяли дослідження за участю 4 тисяч добровольців. Серед них було багато близнюків і родичів. Було доведено, що немає окремого, спеціального гена, відповідального за колір очей.
Появою різнобарвних веселкових оболонок людський організм зобов'язаний варіантам мононуклеотидного поліморфізму (SNP) у певному гені. Іншими словами, "елементи" вибудовуються в ланцюжки у різній послідовності. За словами дослідника Річарда Штюрма, учасника робочої групи, "одні "елементи" немов включають або виключають світло, роблячи очі світлішими або темнішими, а інші надають їм різні відтінки".
Причому, цей обривок гена настроюється на роботу в перший рік життя людини, яка або стає працьовитою, або залишається ледарем, якою й народжується. Цим і пояснюється, що більшість дітей з'являється на світ зі світлими відтінками очей. Але потім у значної частини дітей вони темніють.
Підбиваючи підсумок, можна сказати, що поліморфізми, виявлені в процесі дослідження, відповідають за 74% всіх можливих змін кольору очей.