Попри заяви урядовців, криза не омине Україну. Як вижити громадянину? |
В першу чергу експерти радять скуповувати валюту. Звернути увагу слід на долар та інші "екзотичні" валюти на зразок фунтів та швейцарських франків. Євро купувати не варто, оскільки він і надалі буде втрачати позиції.
Також фахівці рекомендують слідкувати за новинами про банки, у яких громадяни тримають депозити. Якщо по них буде з’являтись негативна інформація, вклади слід перевести в інші фінустанови, а краще - у декілька. Також Не слід розміщувати на одному депозиті більше 150 тис. грн, оскільки цією сумою обмежується сума виплати по одному вкладу Фондом гарантування вкладів фізосіб.
Якщо у громадян є кредити в іноземній валюті, краще їх конвертувати в гривню. В цьому випадку ставка може бути трохи вищою, зате це попередить можливі додаткові витрати на обслуговування кредиту, якщо курс долара різко піде вгору.
Найкращий же варіант - постаратися економніше витрачати гроші по можливості швидше погасити кредит. Адже в разі погіршення ситуації в країні доходи можуть скоротитися. Це неминуче призведе до проблем з оплатою кредиту. В цьому випадку позичальник ризикує зіпсувати свою кредитну історію, а також понести додаткові витрати у вигляді сплати штрафних санкцій, пені та ін.
Як повідомляося, нещодавно екс-міністр економіки України Богдан Данилишин заявив, що зниження обсягів виробництва в Україні і посилення дефляційних процесів можуть призвести або до дефолту або до девальвації національної валюти.