Справа Луценка. Судовий тупик |
За кілька днів поновиться судове слухання справи екс-мінстра МВС України Юрія Луценка, якого тепер обвинувачують в організації незаконного стеження. Головуюча на судовому процесі суддя Ганна Медушевська задовольнила клопотання держобвинувачення і перенесла судове засідання на 20 липня.
Адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін переконаний, що у справі про незаконне стеження, яке інкримінують екс-мінстру, нових фактів генпрокуратура не знайде. За його словами, те, в чому обвинувачують Луценка, задокументовано і питання лише у правовій оцінці документу: чи мав тодішній міністр право діяти так як він діяв і чи були порушені права людини стосовно якої здійснювався оперативний розшук. «Вони взяли паузу порадитися з керівництвом, що робити з цією справою проти Луценка. Адже з нашої точки зору взагалі відсутня подія злочину», - прокоментував Deutsche Welle Ігор Фомін.
Спірний епізод
Як відомо, ще наприкінці січня цього року Юрію Луценку висунули звинувачення у зловживанні владою або службовим становищем під час розслідування справи про отруєння колишнього президента Віктора Ющенка. Екс-міністру інкримінують те, що він, перебуваючи на посаді керівника МВС разом з колишніми працівниками департаменту карного розшуку Володимиром Тарасенком та Олегом Павлєновим у рамках розслідування справи про отруєння Ющенка нібито незаконно продовжили до 18 місяців оперативно-розшукову справу стосовно Валентина Давиденка, колишнього водія екс-першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка. Тоді телефоні розмови Валентина Давиденка прослуховувалися і тепер генпрокуратура наполягає на тому, що його права були порушені.
Цілий «букет» справ
«Ця справа навіть не є новою. Її виділили із попередньої як окремий епізод і тепер розглядають окремо», - нагадав адвокат Луценка. Ще на початку року екс-мінстра внутрішніх справ засудили на чотири роки позбавлення волі за начебто незаконне нарахування пенсії, виділення житла своєму водієві Леоніду Приступлюку. Крім цього, тоді суд визнав Юрія Луценка винним у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування дня міліції.
3 липня Європейський суд з прав людини виніс рішення про незаконний арешт Луценка і зобов’язав Україну виплатити йому 15 тисяч євро моральної компенсації. Але українська влада не поспішає виконувати рішення євросуду. «Після цього рішення Європейського суду свою оцінку цій справі дало і суспільство. Більшість українців вважає, що ця справа політично вмотивована», - сказав Deutsche Welle директор інституту публічної політики Віктор Чумак. Захист Луценка повідомив, що збирається подати скаргу до Європейського суду і на вирок у новій справі, якщо апеляція та касація будуть безуспішними в Україні.
Адвокат Ігор Фомін впевнений, що затягувати з розглядом справи про стеження влада не буде. За його словами, вирок за цією справою оголосять швидко, відправлять Луценка у в’язницю і вже там розглядатимуть подальші справи проти нього. Які ще злочини влада інкримінуватиме Луценку Фомін однак поки не знає.