Дурням і регіоналам - закон не писаний |
«Регіонал» Владислав Лук’янов визнає, що перевищив швидкість, їдучи в Одесу, однак стверджує, що не створював нікому перешкод на дорозі.
Про це він сказав "Українській правді", коментуючи викладене ним фото у Facebook.
"Коли ми їхали в Одесу і я був за кермом, ми вибрали відрізок дороги, де не було перешкод, інших автомобілів, і там я спробував, яку швидкість машина може набрати. Ми не створювали перешкод і загроз іншим учасникам руху, тому що їх не було", - сказав Лук’янов.
На уточнення про те, що за правилами максимально дозволеною швидкістю на Одеській трасі є 110 км/год, депутат відповів:
"....Формально можна вважати, що це дійсно було порушення. Я не відмовляюся".
На питання, чи погоджується він з тим, що порушив правила і їхав з недопустимою швидкістю, Лук’янов відповів ствердно.
При цьому, за словами депутата, по дорозі в Одесу його не зупиняли представники ДАІ і не штрафували.
Він підтвердив, що доїхав до Одеси за 2 години 40 хвилин, тобто в середньому рухався зі швидкістю близько 200 км/год.
На питання, чи встановлені на його машині депутатські номери, Лук’янов заперечив.
"У мене машина зі звичайними номерами. Я не користуюся депутатськими номерами. У нас також не було ні проблискових маячків, ні машин супроводу", - сказав він.
Лук’янов додав, що його автомобіль Ауді дозволяє розганятися до швидкості більше 300 км/год.
"Найбільша швидкість, до якої я розганявся, це 310 кілометрів на годину. Це було на Бориспільській трасі", - сказав він.
На уточнення про те, що на цій трасі максимально можна розігнатися до 130, Лук’янов відповів, що це було вранці.
"Ми вибрали час, коли зовсім не було машин, траса була вільна. І ми досить швидко набрали 310 кілометрів"
На питання, чи не відчуває він відповідальність за потенційне створення небезпечних ситуацій на дорозі, депутат відповів:
"Технічні дані такого автомобіля дозволяють безпечно керувати машиною при швидкості 300 з гаком. Але це можна робити лише у ситуації, коли організована безперешкодна ситуація. Я обирав цей час – уранці – спеціально, щоб нікого не було і не було жодних перешкод, і я не робив нікому загроз".
Він також зізнався, що хотів би поїхати на спеціально облаштовану трасу для того, щоб випробувати свій автомобіль, але "на жаль", з початку цієї сесії і до закінчення цієї каденції у нього "не було вільного часу, хоча були пропозиції від європейських виробників авто".
Лук’янов запевнив, що зазвичай керує обережно, не створює перешкод на дорозі і пройшов школу екстремального водіння.
Він шкодує, що виклав фото своєї швидкості у Facebook і не думав, що це викличе "такий резонанс".
"Регіонал" натякнув, що для обраних швидкість можна і підвищити
Владислав Лук’янов вважає за можливе збільшити граничну швидкість руху на якісних автобанах для автомобілів високого класу.
Про це він заявив у коментарі УНІАН, коментуючи інцидент, коли він їхав до Одеси зі швидкістю 240 км/год.
"На таких автобанах, як Одеський, але не в районі Жашкова, де дорога розбита, а за Жашковом кілометрів 200 далі йде хороший автобан, хороша дорога. Так, там, мабуть можна було б підвищити швидкість руху 130-160 км/год", - вважає Лук’янов.
При цьому він зазначив, що не має наміру ініціювати внесення таких змін до Правил дорожнього руху.
"Знаючи статистику дорожньо-транспортних пригод, я утримаюся від того, щоб вносити такі законодавчі зміни. Можливо, кілометрів на 10-20 збільшити можна, враховуючи, що з’явилися нові автомобілі з новими характеристиками, з набагато коротшим гальмівним шляхом", - додав "регіонал".
Міліція звично не помітила порушень закону з боку нардепа-регіонала
У міліції не бачать підстав перевіряти інформацію про перевищення швидкості депутатом від Партії регіонів Владиславом Лук’яновим.
Про це заявили в Міністерстві внутрішніх справ України, повідомляє УНІАН.
"Підстав для кримінального переслідування у цьому вчинку немає, оскільки перевищення швидкості та порушення правил дорожнього руху тягне за собою адміністративну відповідальність", - зазначили в міліції.
"По-друге, додали в МВС, є певні сумніви, що викладена навіть з фотографіями інформація від депутата відповідає дійсності, оскільки працівниками ДАІ, як відомо на даний час, не зафіксовано будь-яких порушень", - йдеться в повідомленні.
Крім того, як зазначили в МВС, оскільки Лук’янов є народним депутатом, то ним має займатися Генпрокуратура.
Як відомо, у червні 2011 року віце-глава литовського Сейму Альгіс Кашета подав заяву про відставку через порушення правил дорожнього руху - він їхав на автомобілі зі швидкістю 170 км/год.
У лютому 2012 року британський міністр енергетики Кріс Гюн подав у відставку після звинувачень, що він увів правосуддя в оману. Начебто, перебуваючи за кермом, міністр перевищив швидкість, але на його прохання вину взяла на себе його дружина.
Мер столиці Естонії Едгар Савісаар оштрафований на 320 євро, а також позбавлений водійських прав на два місяці за перевищення швидкості, повідомила 6 липня цього року прес-служба Департаменту поліції і прикордонної охорони цієї прибалтійської держави.
Поліція зупинила естонського градоначальника 6 червня за перевищення допустимої швидкості на 34 кілометри на годину. За даними поліції, Савісаар їхав по шосе Таллін-Нарва зі швидкістю 84 кілометри на годину на ділянці дороги, де допустима швидкість становить 50 кілометрів на годину.